VALMIERAS BĒRNU SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Airēšanas slaloms: Piecu valstu sportisti Valmierā

AND 5448Valmierā airēšanas trasē “Krāces” aizvadītas Latvijas Kausa noslēguma etapa sacensības airēšanas slalomā. Pateicoties plašajai ārvalstu sportistu dalībai šīs bija pēdējo gadu kuplākās sacensības mūsu trasē. Uz starta turpat 190 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Igaunijas. Sacensībās veiksmīgi startēja mūsu BSS audzēkņi, tomēr, objektivitātes labad, jāatzīst, ka Krievijas un Baltkrievijas jauno sportistu līdzdalība konkurenci ievērojami saasināja. Mūsu jaunieši, kas jau iejutušies Baltijas jaunatnes līderu lomā pēkšņi sajuta, ka viesi no austrumu kaimiņvalstīm prot braukt čempionu cienīgā ātrumā.

K-1 laivu klasē jaunietēm U-14 grupā mūsu Frančeska Stanne visu sezonu aizvadījusi tikai ar uzvarām – izcīnījusi uzvaras gan Latvijas, gan Lietuvas atklātajos čempionātos, gan visos 4 iepriekšējos Latvijas Kausa izcīņas etapos. Arī sezonas noslēguma etapā Frančeska bija apņēmības pilna izcīnīt uzvaru, tomēr jāatzīst, ka vienaudze no Krievijas Ņina Podobrjājeva prata veiksmīgāk noskaņoties , koncentrēties un veikt distanci ar optimālām trajektorijām. Frančeska apbalvošanas ceremonijas laikā paspieda roku savai konkurentei, bet pati īpaši neskuma, vien ieminējās : “Es redzēju cik dinamiskas un pārdomātas laivas manevros ir Ņinas kustības - būs ko pamācīties.” Trešo vietu šai pašā grupā izcīna mūsu sporta skolas audzēkne Tīna Meiere.

K-1 laivu klasē zēniem U-12 grupā konkurence patiešam pamatīga un tomēr jau pēc kvalifikācijas braucieniem iezīmējās līderu grupa, kurā toni nosaka Valmieras BSS , Liepājas kluba “Atvars”, sporta skolas “Rīdzene” pārstāvji un vieskolektīvu Minskas un Maskavas līderi. Pēc kvalifikācijas labākais sniegums ir mūsu Namejam Brūnam, un ar pārliecību, ka medaļai jābūt Namejs dodas arī uz izšķirošo A grupas finālbraucienu. Distances sākums ir pietiekami labs un bez kļūdām pievarēti abi sarēžģītākie elementi 3- 5 vārtu un 14 – 15 vārtu rajonā – nu tikai ātrāk uz pietiekami samezgloto finiša vārtu sektoru, bet ... ak, vai! Šeit izvēlēta pārlieku taisna trajektorija uz 16 vārtiem un vilnis laivu atspiež no tiem – jāatgriežas un jāatkārto vārti. Tā ir cilpa, liekas sekundes un praktiski zaudētas iespējas iekļūt medaļnieku sarakstā. Trasē dodas Klāvs Auznieks no Liepājas, viņš tīri precīzu un ātri pārvar visus elementus un izvirzās par līderi , bet tūlīt aiz viņa ar gandrīz identisku rezultātu finišā “ielido” rīdzinieks Juris Lešķišins. Vai tiešām šai grupā Valmierai nebūs uzvaras lauru? Nē, tā nevar būt! Brīdi atpakaļ beidzies B fināls šai vecuma grupā un tā uzvarētājs ir Valmieras BSS audzēknis Mārtiņš Šteinbergs ar rezultātu, kas tai brīdī identisks A fināla otrajam rezultātam. Tomēr A fināls vēl nav beidzies. Uz starta mūsu pārstāvis Renārs Frejs. Puisis sāk airējumu ar grupas līderim cienīgu spurtu. Pirmo sarežģīto posmu 3.- 5. vārtu sektorā veic spīdoši: viņš parāda ka arī 12- gadīgie puiši šo sarežģīto elementu var “izlidot” pa īso trajektoriju – līdzīgi kā to dara 16 un 18 gadīgie jaunekļi. Tikpat apņēmīgi Renārs turpina braucienu, parādot optimālākās trajektorijas vārtu izbraukšanai, bet īsi pirms finiša saņem vienu sodu par pieskārienu vārtu kārtij. Renārs izlemj – ir jāriskē, ir jābrauc vēl ātrāk, lai kompensētu 2 soda sekundes, tādēļ pēdējos vārtus viņš ņem maksimāli ātrajā stilā ar “sveci” un ietraucas finišā ar smaidu. Krastā smaida treneris- kurš saprot, ka šai grupā šis bija ātrākais brauciens. Renārs atnesis Valmieras BSS Latvijas Kausa izcīņas noslēguma etapa uzvarētāja medaļu.

K-1 laivu klasē U-14 grupā veseli 3 mūsu sporta skolas audzēkņi mēģina izlauzties ļīdz šo sacensību goda pjedestālam. Tas izdodas vien Bruno Geidānam, kurš ieņem trešo vietu aiz valmierieša Vidzemes sporta asociācijas pārstāvja Mārtiņa Plauža un viessportista no Baltkrievijas.

U16 un U18 grupu sportisti demonstrē ievērojami atraktīvāku laivas gaitu un maksimālos ātrumus. Teicams sniegums šeit Elvim Fiļipovam. Viņam veselas divas godalgotās vietas: viņš kļūst par 1. vietas ieguvēju C-1 klasē un 3. vietas ieguvēju K-1 klasē. Elvis aizvadījis cienīgu sezonu izcīnot godalgotas vietas gan Latvijas čempionātā (pieaugušo čempionātā 3×K-1 klasē), gan Latvijas Jaunatnes olimpiādē, atklātajā Latvijas jaunatnes čempionātā un četros Latvijas Kausa izcīņas etapos. Kā izteicās puiša kolēģi un konkurenti: Elvim laiks iemēģināt Eiropas slaloma kanālus. To arī novēlam Elvim un vadošajiem Valmieras BSS audzēkņiem sākot nākošās sezonas gatavošanās ciklu.

Raksta autors:

Valmieras BSS airēšanas slaloma treneris

Līgonis Bečers

 

Foto ilustratīva nozīme 

Valmieras BSS audzēkņi izcīna uzvaras Latvijas Jaunatnes čempionātā airēšanas slalomā

AND 5457Valmierā airēšanas trasē „Krāces” notika atklātais Latvijas jaunatnes čempionāts airēšanas slalomā. Piedalījās 4 valstu – Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas labākie šī sporta veida jaunieši. Faktiski sacensības var dēvēt par Baltijas jaunatnes čempionātu. Dalībnieku skaits ļoti plašs – Baltijas valstu labākajā slaloma trasē uz startu devās 150 dalībnieku. Jaunajiem sportistiem lielā konkurence gan radīja papildus šķēršļus. Lai īstenotu savu mērķi un kļūtu par valsts jaunatnes čempionāta laureātu jaunajiem slalomistiem nācās pieveikt ne tika mūsu valsts, bet arī kaimiņvalstu labākos jaunos airētājus. Dažiem mūsu sporta skolas audzēkņiem tas izdevās spīdoši.

Par (Baltijas) jaunatnes čempionāta uzvarētāju K-1 klasē meitenēm U-14 grupā kļuva Latvijas ranga līdere šai grupā un atklātā Lietuvas jaunatnes čempionāta uzvarētāja Frančeska Stanne. Cerējām, ka līdzīgu sniegumu atkārtos arī viņas komandas biedrs Bruno Geidāns – arī viņš izcīnīja līdzīgu titulu pagājušā gadā un vēl mēnesi atpakaļ kļuva par Lietuvas atklātā jaunatnes čempionāta uzvarētāju. Bruno cīnījās tiešām aizrautīgi un ... izcīnīja otro vietu. Tikai nedaudz ātrāks par viņu izrādījās cits valmierietis Mārtiņš Plaudis, kas  tāpat kā Frančeska un Bruno trenējas Baltijas labiekārtotākajā slaloma trasē – mūsu BSS trasē.  Ļoti spraiga cīņa U-12 grupā, kur dalībnieku skaits bija ievērojami lielāks kā citus gadus. Šajā plašajā grupā fantastisku panākumu guva mūsu sporta skolas jaunie airētāji, kas aizņēma visu goda pjedestālu. Pirmajā vietā Laurits Egeland  Valtenbergs (viņš ir šī gada Lietuvas atklātā jaunatnes čempionāta uzvarētājs U- 12 grupā), otrais Renārs Frejs, trešais Namejs Brūns. Trešo vietu C-1 laivu klasē U-14 grupā izcīnīja Patriks Zemītis, kurš faktiski bija pirmais U-12 grupā, bet sacensību nolikums šai laivu klasē šo grupu nebija paredzējis.

Kā ierasts augstākos rezultātus jaunatnes čempionātā uzrādīja U-16 un U-18 grupu jaunieši.  No mūsu BSS U-16  grupā teicami startēja Elvis Fiļipovs. Viņš izcīnīja 3. vietu C-1 laivu klasē un 2. vietu K-1 klasē. Slaloma sacensību formula paredz, ka paši ātrākie dalībnieki vietas nenoskaidro kvalifikācijas braucienos, bet sacenšas kopējā Open (bez dalījuma vecuma grupās) finālā. No Valmieras BSS šo Baltijas jaunatnes pašu prestižāko sacensību finālos startēja un laureātu medaļas izcīnīja Frančeska Stanne (finālbraucieni K-1 jaunietēm) un Evis Fiļipovs – viņš cīnījās abos finālos: gan C-1 laivu klasē, gan K-1 laivu klasē.

Valmieras BSS audzēkņi startēja arī 3×K-1 un 3×C-1 laivu klašu komandu braucienos. 3×K-1 klasē jaunietēm otro vietu izcīnīja Latvijas meiteņu komanda kurā kopā ar Baldones un Rīgas sportistēm kopā startēja mūsu Frančeska. Savukārt Elvis Fiļipovs izcīnīja divas otrās vietas: 3×K-1, un  3×C-1 klasēs, startējot kopā ar Baldones  jauniešiem (viens no šiem baldoniešiem mācas Valmieras tehnikumā un trenējas Valmieras trasē).

Pēc sacensībām viesi devās mājup, bet mūsu BSS jaunie airētāji turpina mācību treniņu darbu.

Informāciju sagatavoja:

L.Bečers.

Valmieras BSS airētāju starti sacensībās "Valmiera viļņo"

67598821 2293054200750182 6713716001764016128 oValmieras pilsētas svētku ietvaros Dzirnavu ezeriņā notika airēšanas slaloma sacensības kategorijā - paralēlais slaloms. Piedalījās airētāji no visiem Latvijas airēšanas slaloma kolektīviem kā arī viesi no Igaunijas un Krievijas. Dzirnavu ezeriņa gludo ūdeni pret krāču straujūdeni bija nomainījuši praktiski visi Valmieras Bērnu sporta skolas airēšanas slaloma grupu audzēkņi.

Vairāku Latvijas airēšanas slaloma kolektīvu mācību treniņu bāzes atrodas gluda ūdens dīķos vai kanāliņos – viņi vien brīvdienās dodas ārpus uz kādu upi ar straujāk tekošu ūdeni. Šie kolektīvi Dzirnavu ezeriņa gludajā klājumā jutās kā mājās un varēja demonstrēt savas meistarības virsotnes. Tomēr mēs zinām, ka Latvijas airēšanas slalomā toni nosaka abu Valmieras airēšanas klubu un Valmieras BSS airētāji. Izrādījās, ka pat gludūdens apstākļi Dzirnavu ezeriņā nedeva būtiskas priekšrocības mūsu viesiem.

K-1 laivu klasē zēniem U12 grupā pirmo vietu izcīnīja mūsu sporta skolas audzēknis Laurits Valtenbergs Egeland. Šai vecuma grupā līderu trijniekā mēģināja iekļūt vēl 6 mūsu skolas audzēkņi, bet konkurence un viessportistu prasmju līmenis bija gana augsts. Šai pat laivu klasē U14 grupā meitenēm pārliecinoši pirmā ranga tabulas līdere Frančeska Stasnne. C-1 laivu klasē U12 grupā trešo vietu izcīnīja Patriks Zemītis. Visātrāk no mūsu sporta skolas audzēkņiem distanci veica trešās vietas ieguvējs U16 grupā Elvis Fiļipovs. Viņš un mūsu airētāju treneris Līgonis Bečers (1, vieta 45+ grupā) bija vienīgie, kas iekļuva šo sacensību finālistu grupā.

Kaut arī mūsu sportisti ikdienā mācās apgūt laivas vadīšanu straumē, bet šeit Dzirnavu dīķī straumes nav, kaut arī mūsu sportistus satrauca pārlieku zemu iekārtie pretstraumes vārti, kopumā viņi guva pieredzi tā sauktajā “slaloma baletā” – airēšanas slalomā uz gluda ūdens.

 

Foto: Valmieras Pilsētas pašvaldība

https://www.facebook.com/valmiera/photos/a.2293047837417485/2293054190750183/?type=3&theater

Informāciju sagatavoja:

L. Bečers.

29.07.2019.

Airēšanas slaloma audzēkņi gūst panākumus A.Kļaviņa piemiņas sacensībās

AND 5661Valmierā airēšanas trasē „Krāces” notika Alda Kļaviņa piemiņas sacensības airēšanas slalomā. Aldis Kļaviņš pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados treneru Līgoņa Bečera un Māra Valtenberga vadībā trenējās airēšanas slaloma grupā. Aldis guva teicamus panākumus izcīnot gan Latvijas jaunatnes čempiona, gan LR čempiona, gan Baltijas čempiona titulus, kļuva par valsts izlases līderi. Teicami starti starptautiskās sacensībās deva iespēju Aldim izpildīt Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu un 1996. gadā viņš atzinīgi startēja Atlantas Olimpiskajās spēlēs. Aldis vēlējās izpildīt arī nākošo - Sidnejas Olimpisko spēļu normatīvu un startēja Pasaules kausa sacensību ciklā, bet pārbraucot no viena Pasaules kausa etapa uz nākošo, viņš 2000. gada vasarā cieta auto avārijā. Kopš tā laika Alda komandas biedri ik gadu organizē viņa piemiņas sacensības Alda mājas trasē Valmierā.

Sacensībās bija pulcējies ļoti plašs dalībnieku pulks no visiem Latvijas airēšanas kolektīviem, kā arī viesi no Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas. Jauniešu plūsmā viesu no Lietuvas un Baltkrievijas bija tik daudz, ka daži sacensību skatītāji uzdeva jautājumu – kad tad trasē dosies Latvijas sportisti. Konkurence un sacensību spriedze patiesi bija liela, tomēr galu galā tas stimulēja mūsu sporta skolas labākajiem audzēkņiem uzrādīt teicamus rezultātus.

K-1 laivu klasē meitenēm U14 grupā pirmo vietu izcīnīja mūsu Frančeska Stanne, kārtējo reizi pierādīdama, ka ir Latvijas ranga tabulas līdere savā grupā. C-1 laivu klasē zēniem U-12 grupā pirmais Patriks Zemītis, kuram tik augsts panākums izdevās spraigā sāncensībā. Ļoti plaša konkurence šai vecuma grupā K-1 klasē zēniem. Lai uzvarētu grupā, bijā jāuzrāda tiešām atzinīgs rezultāts. Tāds padevās mūsu sporta skolas audzēkņiem Renāram Frejam (1. vieta) un Lauritam Egelandam Valtenbergam (2. vieta). Šai pat laivu klasē U-14 grupā pretendenti bija spiesti rādīt patiesi filigrānu laivas vadīšanas tehniku, jo uz goda pjedestāla vēlējas sevi redzēt patiesi pieredzējuši airētāji no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas. Tomēr cienījamāko meistarību demonstrēja valmierieši Bruno Geidāns un Mārtiņš Plaudis kopā ar liepājnieku Dāvi Zeimeli. Spraigajā sacensībā Bruno izcīnīja otro vietu. Augstāko meistarības slieksni, protams, demonstrēja U-16 un U-18 grupu audzēkņi. Lai kā censtos Baltkrievijas un Lietuvas jaunie līderi, toni arī šeit noteica vietējie sportisti. Mūsu Elvis Fiļipovs izcīnīja 1. vietu U-16 grupā gan K-1, gan C-1 laivu klasē. Vēl viena uzvara arī mūsu sporta skolas airētāju trenerim Līgonim Bečeram – viņš pirmais veterānu (V45+) grupā. Piemiņas sacensības noslēdzās, bet plašais dalībnieku pulks neizklīda, jo jau nākošajā dienā sezonas atbildīgākās sacensības – atklātais Latvijas jaunatnes čempionāts. Sakarā ar to, ka tajā pārstāvētas 4 valstis, tas noteikti pretendē uz Baltijas jauniešu čempionāta statusu.

Informāciju sagatavoja:

L.Bečers.

Valmiera 3.08.2019.

Airēšanas slaloms - "Vai tradīcijas atdzimšana"

WhatsApp Image 2019 07 01 at 08.35.57Valmierā airēšanas trasē “Krāces” notika Valmieras airēšanas kluba “Straume” kausa izcīņas un pilsētas atklātā čempionāta sacensības airēšanas slalomā.

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados un mūsu gadsimta sākumā Valmieras kluba kausa izcīņa bija vienas no vispopulārākajām un dalībniekiem iemīlētākajām sacensībām. Pārējo sacensību vidū tās izcēlās ar to, ka sportisti -sacensību uzvarētāji balvās saņēma speciāli kaltas medaļas, skaistus diplomus, un pat nelielas balviņas, kas slalomistu sacensībās ir liels retums. Uzvarēt Valmieras kluba balvas izcīņā nebija viegli (sacensības tad tika organizētas maija vidū, kad upē vēl sarežģīti viļņi un pietiekami augsts ūdens līmenis), bet ļoti prestiži. Pēdējos gadus kluba balvas izcīņas sacensības netika organizētas, tādēļ jo lielāks bija dalībnieku prieks tikties Valmierā, kur tika gaidīta tradīcijas atdzimšana.

Sacensībās pulcējās airēšanas slalomisti no Latvijas slaloma klubiem ka arī viesi no Igaunijas un Lietuvas. Kaut arī ūdens līmenis Gaujā bija pie rekordam zemas atzīmes (31 cm zem relatīvās nulles), sacensību organizatori bija izveidojuši interesantu distanci, kas no sportistiem prasīja rūpīgu koncentrēšanos. Sacensībās piedalījās arī Valmieras Bērnu sporta skolas airēšanas slaloma grupu audzēkņi. Jaunāko grupu sportistu konkurencē mūsu jauniešu starts bija ļoti veiksmīgs. K-1 laivu klasē jaunietēm U- 14 grupā pārliecinoši uzvarēja Frančeska Stanne. Viņa jau ilgāku laiku ir grupas līdere Latvijā No sacensībām līdz nākamām Frančeskas airējums kļūst arvien precīzāks, tehniski pilnīgāks un straujāks. Loti spraiga konkurence jauniešiem U-12 grupā. Vēl pavasara sacensībās grupas līdera pozīcijas mēģināja noturēt rīdzinieks Juris Leščišins, bet nu jau vairākas sacensības viņam nākas samierināties ar Valmieras BSS puišu sportisku pārsvaru. Šajās sacensībās tas izpaudās jo īpaši – viss goda pjedestāls mūsu sporta skolas zēniem: pirmais Renārs Frejs, otrais Laurits Valtenbergs, trešais Namejs Brūns. Šai pat laivu klasē U-14 grupā līdera pozīcijas spraigā cīņā noturēja mūsu Bruno Emīls Geidāns. Pavisam nedaudz no Bruno atpalika cits valmierietis Vidzemes sporta asociācijas pārstāvis Mārtiņš Plaudis. C-1 laivu klasē U-12 grupā pirmais mūsu Patriks Zemītis. Meitenēm U-16 grupā trešā vieta Elīnai Celmiņai.

Slaloma sacensību specifika paredz, ka sportisti vispirms sacenšas kvalifikācijas braucienos. Jaunāko grupu audzēkņi tajos noskaidro savas vietas. Bet paši stiprākie sportisti, kas izcīnījuši tiesības startēt finālā, savas vietas noskaidro tikai finālbraucienos. Parasti finālos iekļūst tikai paši stiprākie pieaugušo grupas pārstāvji kā arī U18 un U16 grupas līderi. No Valmieras BSS audzēkņiem šo sacensību finālā iekļuva vien divi – Elvis Fiļipovs un Frančeska Stanne, kas protams, ir ļoti prestižs un vērā ņemams jauno sportistu sasniegums. Fināla sacensībās iekļuva vēl divi Valmieras skolnieki U- 16 grupas līderi divi Ralfi Jurjānis un Baldiņš, kas pārstāv Vidzemes sporta asociāciju. Ļoti spīdoši fināla sacensības veica Ralfs Baldiņš izcīnot pirmās vietas absolūtajā jauniešu konkurencē gan K-1 gan C-1 laivu klasēs.

Par Valmieras airēšanas kluba “Straume” balvu izcīņas sacensību un reizē pilsētas atklātā čempionāta uzvarētājiem kļuva aktīvie Valmieras airētāji Toms Karlivāns (K-1 laivu klase) un Krišs Ozols (C-1 laivu klase), kas savas sporta gaitas savulaik sāka kā mūsu BSS airēšanas grupas audzēkņi.

 

Informāciju sagatavoja;

Līgonis Bečers,

1.07.2019.