Airēšanas slaloma audzēkņi gūst panākumus A.Kļaviņa piemiņas sacensībās

AND 5661Valmierā airēšanas trasē „Krāces” notika Alda Kļaviņa piemiņas sacensības airēšanas slalomā. Aldis Kļaviņš pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados treneru Līgoņa Bečera un Māra Valtenberga vadībā trenējās airēšanas slaloma grupā. Aldis guva teicamus panākumus izcīnot gan Latvijas jaunatnes čempiona, gan LR čempiona, gan Baltijas čempiona titulus, kļuva par valsts izlases līderi. Teicami starti starptautiskās sacensībās deva iespēju Aldim izpildīt Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu un 1996. gadā viņš atzinīgi startēja Atlantas Olimpiskajās spēlēs. Aldis vēlējās izpildīt arī nākošo - Sidnejas Olimpisko spēļu normatīvu un startēja Pasaules kausa sacensību ciklā, bet pārbraucot no viena Pasaules kausa etapa uz nākošo, viņš 2000. gada vasarā cieta auto avārijā. Kopš tā laika Alda komandas biedri ik gadu organizē viņa piemiņas sacensības Alda mājas trasē Valmierā.

Sacensībās bija pulcējies ļoti plašs dalībnieku pulks no visiem Latvijas airēšanas kolektīviem, kā arī viesi no Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas. Jauniešu plūsmā viesu no Lietuvas un Baltkrievijas bija tik daudz, ka daži sacensību skatītāji uzdeva jautājumu – kad tad trasē dosies Latvijas sportisti. Konkurence un sacensību spriedze patiesi bija liela, tomēr galu galā tas stimulēja mūsu sporta skolas labākajiem audzēkņiem uzrādīt teicamus rezultātus.

K-1 laivu klasē meitenēm U14 grupā pirmo vietu izcīnīja mūsu Frančeska Stanne, kārtējo reizi pierādīdama, ka ir Latvijas ranga tabulas līdere savā grupā. C-1 laivu klasē zēniem U-12 grupā pirmais Patriks Zemītis, kuram tik augsts panākums izdevās spraigā sāncensībā. Ļoti plaša konkurence šai vecuma grupā K-1 klasē zēniem. Lai uzvarētu grupā, bijā jāuzrāda tiešām atzinīgs rezultāts. Tāds padevās mūsu sporta skolas audzēkņiem Renāram Frejam (1. vieta) un Lauritam Egelandam Valtenbergam (2. vieta). Šai pat laivu klasē U-14 grupā pretendenti bija spiesti rādīt patiesi filigrānu laivas vadīšanas tehniku, jo uz goda pjedestāla vēlējas sevi redzēt patiesi pieredzējuši airētāji no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas. Tomēr cienījamāko meistarību demonstrēja valmierieši Bruno Geidāns un Mārtiņš Plaudis kopā ar liepājnieku Dāvi Zeimeli. Spraigajā sacensībā Bruno izcīnīja otro vietu. Augstāko meistarības slieksni, protams, demonstrēja U-16 un U-18 grupu audzēkņi. Lai kā censtos Baltkrievijas un Lietuvas jaunie līderi, toni arī šeit noteica vietējie sportisti. Mūsu Elvis Fiļipovs izcīnīja 1. vietu U-16 grupā gan K-1, gan C-1 laivu klasē. Vēl viena uzvara arī mūsu sporta skolas airētāju trenerim Līgonim Bečeram – viņš pirmais veterānu (V45+) grupā. Piemiņas sacensības noslēdzās, bet plašais dalībnieku pulks neizklīda, jo jau nākošajā dienā sezonas atbildīgākās sacensības – atklātais Latvijas jaunatnes čempionāts. Sakarā ar to, ka tajā pārstāvētas 4 valstis, tas noteikti pretendē uz Baltijas jauniešu čempionāta statusu.

Informāciju sagatavoja:

L.Bečers.

Valmiera 3.08.2019.


Drukāt   E-pasta adrese