VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Airēšanas slaloms: Piecu valstu sportisti Valmierā

AND 5448Valmierā airēšanas trasē “Krāces” aizvadītas Latvijas Kausa noslēguma etapa sacensības airēšanas slalomā. Pateicoties plašajai ārvalstu sportistu dalībai šīs bija pēdējo gadu kuplākās sacensības mūsu trasē. Uz starta turpat 190 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Igaunijas. Sacensībās veiksmīgi startēja mūsu BSS audzēkņi, tomēr, objektivitātes labad, jāatzīst, ka Krievijas un Baltkrievijas jauno sportistu līdzdalība konkurenci ievērojami saasināja. Mūsu jaunieši, kas jau iejutušies Baltijas jaunatnes līderu lomā pēkšņi sajuta, ka viesi no austrumu kaimiņvalstīm prot braukt čempionu cienīgā ātrumā.

K-1 laivu klasē jaunietēm U-14 grupā mūsu Frančeska Stanne visu sezonu aizvadījusi tikai ar uzvarām – izcīnījusi uzvaras gan Latvijas, gan Lietuvas atklātajos čempionātos, gan visos 4 iepriekšējos Latvijas Kausa izcīņas etapos. Arī sezonas noslēguma etapā Frančeska bija apņēmības pilna izcīnīt uzvaru, tomēr jāatzīst, ka vienaudze no Krievijas Ņina Podobrjājeva prata veiksmīgāk noskaņoties , koncentrēties un veikt distanci ar optimālām trajektorijām. Frančeska apbalvošanas ceremonijas laikā paspieda roku savai konkurentei, bet pati īpaši neskuma, vien ieminējās : “Es redzēju cik dinamiskas un pārdomātas laivas manevros ir Ņinas kustības - būs ko pamācīties.” Trešo vietu šai pašā grupā izcīna mūsu sporta skolas audzēkne Tīna Meiere.

K-1 laivu klasē zēniem U-12 grupā konkurence patiešam pamatīga un tomēr jau pēc kvalifikācijas braucieniem iezīmējās līderu grupa, kurā toni nosaka Valmieras BSS , Liepājas kluba “Atvars”, sporta skolas “Rīdzene” pārstāvji un vieskolektīvu Minskas un Maskavas līderi. Pēc kvalifikācijas labākais sniegums ir mūsu Namejam Brūnam, un ar pārliecību, ka medaļai jābūt Namejs dodas arī uz izšķirošo A grupas finālbraucienu. Distances sākums ir pietiekami labs un bez kļūdām pievarēti abi sarēžģītākie elementi 3- 5 vārtu un 14 – 15 vārtu rajonā – nu tikai ātrāk uz pietiekami samezgloto finiša vārtu sektoru, bet ... ak, vai! Šeit izvēlēta pārlieku taisna trajektorija uz 16 vārtiem un vilnis laivu atspiež no tiem – jāatgriežas un jāatkārto vārti. Tā ir cilpa, liekas sekundes un praktiski zaudētas iespējas iekļūt medaļnieku sarakstā. Trasē dodas Klāvs Auznieks no Liepājas, viņš tīri precīzu un ātri pārvar visus elementus un izvirzās par līderi , bet tūlīt aiz viņa ar gandrīz identisku rezultātu finišā “ielido” rīdzinieks Juris Lešķišins. Vai tiešām šai grupā Valmierai nebūs uzvaras lauru? Nē, tā nevar būt! Brīdi atpakaļ beidzies B fināls šai vecuma grupā un tā uzvarētājs ir Valmieras BSS audzēknis Mārtiņš Šteinbergs ar rezultātu, kas tai brīdī identisks A fināla otrajam rezultātam. Tomēr A fināls vēl nav beidzies. Uz starta mūsu pārstāvis Renārs Frejs. Puisis sāk airējumu ar grupas līderim cienīgu spurtu. Pirmo sarežģīto posmu 3.- 5. vārtu sektorā veic spīdoši: viņš parāda ka arī 12- gadīgie puiši šo sarežģīto elementu var “izlidot” pa īso trajektoriju – līdzīgi kā to dara 16 un 18 gadīgie jaunekļi. Tikpat apņēmīgi Renārs turpina braucienu, parādot optimālākās trajektorijas vārtu izbraukšanai, bet īsi pirms finiša saņem vienu sodu par pieskārienu vārtu kārtij. Renārs izlemj – ir jāriskē, ir jābrauc vēl ātrāk, lai kompensētu 2 soda sekundes, tādēļ pēdējos vārtus viņš ņem maksimāli ātrajā stilā ar “sveci” un ietraucas finišā ar smaidu. Krastā smaida treneris- kurš saprot, ka šai grupā šis bija ātrākais brauciens. Renārs atnesis Valmieras BSS Latvijas Kausa izcīņas noslēguma etapa uzvarētāja medaļu.

K-1 laivu klasē U-14 grupā veseli 3 mūsu sporta skolas audzēkņi mēģina izlauzties ļīdz šo sacensību goda pjedestālam. Tas izdodas vien Bruno Geidānam, kurš ieņem trešo vietu aiz valmierieša Vidzemes sporta asociācijas pārstāvja Mārtiņa Plauža un viessportista no Baltkrievijas.

U16 un U18 grupu sportisti demonstrē ievērojami atraktīvāku laivas gaitu un maksimālos ātrumus. Teicams sniegums šeit Elvim Fiļipovam. Viņam veselas divas godalgotās vietas: viņš kļūst par 1. vietas ieguvēju C-1 klasē un 3. vietas ieguvēju K-1 klasē. Elvis aizvadījis cienīgu sezonu izcīnot godalgotas vietas gan Latvijas čempionātā (pieaugušo čempionātā 3×K-1 klasē), gan Latvijas Jaunatnes olimpiādē, atklātajā Latvijas jaunatnes čempionātā un četros Latvijas Kausa izcīņas etapos. Kā izteicās puiša kolēģi un konkurenti: Elvim laiks iemēģināt Eiropas slaloma kanālus. To arī novēlam Elvim un vadošajiem Valmieras BSS audzēkņiem sākot nākošās sezonas gatavošanās ciklu.

Raksta autors:

Valmieras BSS airēšanas slaloma treneris

Līgonis Bečers

 

Foto ilustratīva nozīme