Airēšanas slaloms - "Viļņi Smiltenes parkā"

AND 4117Smiltenes parka upē Abuls notika Latvijas kausa izcīņas sacensības airēšanas slalomā. Cauri skaistajam labiekārtotajam parkam plūst pavisam šaura upīte, kuru izveicīgi puiši viegli pārvar ar slaidu lēcienu, bet viss izmainās, kad tiek atvērti slūžu ventiļi un ūdens ar lielu spēku traucas no mākslīgi uzpludinātās ūdenskrātuves. Tad mazais Abuls kļūst par krāčainu straujteci.

Uz sacensībām bija pulcējušies sportisti no visiem Latvijas airēšanas slaloma centriem kā arī viesi no Igaunijas un Lietuvas. Labs starts padevās Valmieras Bērnu sporta skolas airēšanas slalomistiem. K-1 laivu klasē jaunietēm U14 grupā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Frančeska Stanne, kas jau labu laiku ir šīs grupas līdere Latvijā. Šai pašā vecuma grupā jauniešiem pirmais Bruno Geidāns, kas arī ir U14 jauniešu grupas līderis valstī. Trešā vieta mūsu sporta skolas audzēknim Jānim Rižam. Neredzēti spraiga cīņa izvērtās U12 grupā zēniem, kur ar līdzīgu meistarības līmeni uz pirmo vietu pretendēja Valmieras, Rīgas un Liepājas komandu līderi. Otrā vieta šai spraigajā cīņā mūsu Namejam Brūnam bet trešā Renāram Frejam. Jāatzīst, ka liela daļa šīs jaunākas grupas dalībnieku vēl nebija pietiekami gatavi, lai pārvarētu satrakotos Abula viļņus un pielaida rindu kļūdu, līdz pat laivas nesavaldīšanai un ... vēsai peldei negantā, viļņotā upē. Visveikmīgākais starts no mūsu BSS audzēkņiem padevās U16 grupas līderim Elvim Fiļipovam. Viņš izcīnīja pirmās vietas gan K-1, gan C-1 laivu klasēs. Elvja sniegums bija tik pārliecinošs, ka viņa uzrādītie rezultāti bija otri labākie ne tikai savā, bet arī absolūtajā jauniešu (U18 ) konkurencē.

Kaut arī diena Smiltenē bija lietaina, vēsa un treneriem bija ne mazums uztraukumu par audzēkņu spēju savaldīt laivu negantajos viļņos, BSS jaunie sportisti priecēja savus trenerus Antru Limbēnu un Līgoni Bečeru ar cerīgu startu.

 

Rakstu sagatavoja:

Līgonis Bečers

 

Foto:

Jānis Dziļums


Drukāt   E-pasta adrese