Airētprasme un ātrumi trasē “Krāces”

AND 4372Valmierā, airēšanas trasē “Krāces” notika Latvijas Kausa izcīņas 3. posma sacensības airēšanas slalomā. Piedalījās Latvijas Lietuvas un Igaunijas airēšanas slalomisti. Šai sezonā slaloma sacensības notikušas ūdens deficīta apstākļos, tādēļ daļa iepriekšējo sacensību nebija apveltītas ar tehniski pilnīgu sacensību trasi- organizatori savas trases piemēroja pieejamam ūdens apjomam, mazāk uzmanības pievēršot slaloma tehnisko elementu daudzveidībai trasē. Sacensības Valmierā, faktiski, bija pirmās šajā sezonā, kur distances iekārtojums prasīja no sportistiem slaloma tehnisko prasmju daudzveidību. Šādās trasēs speciālistiem ir iespējas vērot sportista iespēju amplitūdu pilnā apjomā.

Labus rezultātus sacensībās uzrādīja Valmieras BSS jaunie airētāji. K-1 laivu klases jaunākajā U12 grupā zēniem jau pēc pirmā brauciena kļuva skaidrs, ka galvenā sacensība par uzvaru notiks starp mūsu BSS audzēkņiem Renāru Freju, Nameju Brūnu, Mārtiņu Šteinbergu, sporta skolas “Rīdzene” līderi Juri Leščišinu un liepājnieku Klāvu Auznieku. Pirmais brauciens labāk padodas mūsu Renāram Frejam un rīdziniekam Jurim Leščišinam. Otrajā braucienā savu rezultātu uzlabo gan Namejs gan Mārtiņš, tāpat otrais brauciens sekmīgāks arī Klāvam un Jurim. Uz starta līnijas vēl tikai Renārs. Viņš labi koncentrējies un dodas trasē. :Pirmo piecu vārtu kombinācija viņam izdodas krietni labāk un ātrāk kā pirmajā braucienā. Kombināciju starp 6 un 9 vārtiem viņš veic spīdoši – stilā, kā šos vārtus brauc nevis viņa grupas zēni, bet puiši no U16 grupas, un turpina traukties pa trasi. Klāt trases tehniski sarežģītākais posms 15 - 19 vārti. Arī tos Renārs veic vienā elpas vilcienā un kā potenciāls grupas līderis tuvojas trīs vārtu finiša grupai. Tieši šeit 21 vārtos viņš iebrauc pārlieku ātri savam meistarības un pieredzes līmenim - pagriezienā laiva izslīd pa pieskari un ... nākas pielietot papildus spēku īrienus, sekundes, lai atgrieztos vārtu trajektorijā. Rezultātā uzvara rīdziniekam, otrais mūsu Mārtiņš Šteinbergs, trešais Namejs Brūns. Renārs spiests samierināties ar ceturto rezultātu.

Šai pat laivu klasē U14 grupā intriga izvērtās vēl dramatiskāka. Pēc pirmā brauciena gan viss vēl it kā savās vietās – pirmais - grupas līderis mūsu BSS audzēknis Bruno Geidāns, otrais valmierietis Mārtiņš Plaudis no Vidzemes sporta asociācijas, trešais Jānis Riža no mūsu BSS un tikai tālākajās vietās Liepājas, Rīgas, Lietuvas, Nīcas un Baldones jaunie censoņi. Tomēr otrajā braucienā visi vadošie uzlabo savus rezultātus. Un atkal spīdoši braucienu uzsāk un trasē ātrāk par citiem virzās šis grupas līderis un iepriekšējā gada valsts jaunatnes čempions Bruno Geidāns. Kad trases tehniski sarežgītie posmi aiz muguras. Bruno ir 2 vārtus pirms finiša, liekas, ka nekas nevar traucēt līderim apliecināt savu meistarības stabilitāti, tomēr pie liktenīgajiem 22 vārtiem laiva ... (ak vai!) izslīd no ideālās trajektorijas. Ir jāpārtrauc Bruno skrējiens uz tikai 8 metrus attālo finišu, bet jāatgriežas 22-jos. Rezultātā šai grupā pirmais - puisis no Liepājas, otrais valmierietis Mārtiņš Plaudis no Vidzemes sporta asociācijas, trešais Jānis Riža no mūsu BSS.

U14 grupā meitenēm pirmā mūsu Frančeska Stanne. Visātrāk trasi no BSS audzēkņiem izbrauca Elvis Fiļipovs – viņam trešā vieta U16 grupā K-1 laivu klasē aiz Valmieras puikām Ralfiem Jurjāņa un Baldiņa. Sacensības Valmieras trasē aiz muguras – airētāji gatavojas nākamiem startiem Bauskā un Baldonē.

Rakstu sagatavoja:

Līgonis Bečers

 

Foto:

Jānis Dziļums


Drukāt   E-pasta adrese