VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Baltijas jūras reģiona airētāji trasē “Krāces”

WhatsApp Image 2021 08 23 at 09.53.12 1Valmierā aizvadītas Baltijas jūras reģiona valstu sacensības airēšanas slalomā Nordic Cup. Valmieras trasē “Krāces” tika aizvadīti šī gada sacensību sērijas Latvijas etapi – 3. un 4. posms. Valmierā viesojās sportisti no Latvijas klubiem, Igaunijas un Zviedrijas. Sacensības organizēja Valmieras airēšanas klubs “Straume” kopā ar Latvijas Airēšanas slaloma asociāciju. Sacensību organizācijā, sakarā ar pandēmijas ierobežojumiem, tika panākts apkalpošanas optimums, lai sportisti varētu nodoties spraigām cīņām krāčūdens trasē.

Ņemot vērā, ka pirmie divi etapi notika Igaunijā – Pērnavas pievārtē, bet piektais un sestais posmi notiks Zviedrijā, Falunas areālā, tad cīņas Valmieras trasē bija patiesi spraigas. Viskuplākais dalībnieku skaits un kaislības cīņā par medaļām bija vērojamas tieši jauniešu grupās. Kā jau to varēja gaidīt, šeit ar veiksmīgiem rezultātiem toni noteica Valmieras airētāji. Objektivitātes labad jāatzīmē, ka daļa Valmieras jauno sportistu Latvijas Kanoe federācijas izlases komandas sastāvā atradās Eiropas jauniešu čempionātā Slovēnijā. Tur vēl spraigākā un prestižākā cīņā iesaistījās Vidzemes sporta asociācijas jauniešu komandas līderi Ralfs Jurjānis, Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns. Valmierā, mājās palikušie, nekādi neizrādīja biklumu un trasē rādīja atzīstamu meistarību.

Abos sacensību posmos U14 grupā jauniešiem K-1 laivu klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Valmieras BSS audzēknis Namejs Brūns (viņš bija pirmais arī 1. un 2. posmā Pērnavā), bet viņa komandas biedri savstarpējā konkurencē nevienā no sacensību dienām nelaida uz pjedestāla citu klubu dalībniekus: 3. posmā 2. vietu izcīnīja Valts Vekters, trešo Mārtiņš Šteinbergs, bet 4. posmā 2. vieta Renāram Freijam (viņam otrā vieta arī 1.posmā Pērnavā), trešā Valtam Vekteram. Šai pašā laivu klasē U16 grupā pirmais abos etapos Bruno Emīls Geidāns. Ceturtajā etapā otrajā vietā viņa komandas biedrs Toms Cīrulis. Visātrākie trases veikšanas laiki jauniešu konkurencē K-1 klases U-18 grupas sportistiem. Trešajā etapā pirmais mūsu sporta skolas pārstāvis Elvis Fiļīpovs (viņš pirmais arī 2.etapā Pērnavā), bet ceturtajā posmā uzvaras lauri liepājniekam Ralfam Maisiņam, Elvis - otrais.  Meitenēm šai pašā laivu klasē U16 grupā abās dienās otrā vieta mūsu Frančeskai Stannei, bet trešā Tīnai Meierei.  Grupā U12 otrā Dinija Ozola.

Ļoti spraigas cīņas par kausa izcīņu absolūtajā konkurencē. Izmantojot apstākli, ka starptautiskajiem startiem izlases sastāvā  gatavojās valmieriešu un Latvijas komandas līderis Ritvars Celmiņš, abās sacensību dienās K-1 laivu klasē labāko rezultātu ar nelielu, bet tomēr pārsvaru izcīnīja Zviedrijas Falunas kluba pārstāvis Jans Lindstrēms, otrais  liepājnieks Ivo Kurvins, trešais mūsu Māris Bečers. Māris abas dienas (arī 1. etapā Pērnavā) bija pirmais grupā V35+.  Vēl pieredzējušāku veterānu grupā V45+ abas dienas pirmais Līgonis Bečers.  C-1 laivu klasē absolūtajā (visu vecuma grupu) konkurencē pirmā vieta Zviedrijas airētājam, bet otrais mūsu Krišs Ozols, kurš uz saviem pleciem iznesa sacensību galvenā organizatora pienākumus. Individuālās sacensības noslēdza braucieni jauktajā C-2 laivu klasē. Šai jaunajā laivu klasē 3. etapā pirmie, bet 4. etapā otrie  Dinija un Krišs Ozoli.

Ceturtais sacensību etaps noslēdzās ar atraktīvo un skatītājiem iecienīto komandu braucienu 3×K-1 laivu klasē. Ļoti sīvā cīņā ar valmieriešu (Valmiera piestādīja veselas 4 komandas), liepājnieku, rīdzinieku  igauņu, zviedru  komandām pirmo vietu šai stafetes sacensībā izcīnīja Rīgas un Liepājas līderu apvienotā komanda, kas tikai par mata tiesu apsteidza Valmieras 1. komandu sastāvā Māris Bečers, Elvis Fiļīpovs, Namejs Brūns. Trešā vieta Valmieras otrajai komandai: Bruno Emīls Geidāns, Līgonis Bečers, Renārs Freijs.  Septembra vidū mūsu vadošie sportisti dosies uz Zviedriju uz Falunu, lai startētu kausa izcīņas noslēdzošajos – 5. un 6. etapos.

Valmierā 28.08.2021.

L. Bečers. t.29223398

Foto: Mārcis Laidiņš