Valmieras BSS audzēkņi izcīna uzvaras Latvijas Jaunatnes čempionātā airēšanas slalomā

AND 5457Valmierā airēšanas trasē „Krāces” notika atklātais Latvijas jaunatnes čempionāts airēšanas slalomā. Piedalījās 4 valstu – Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas labākie šī sporta veida jaunieši. Faktiski sacensības var dēvēt par Baltijas jaunatnes čempionātu. Dalībnieku skaits ļoti plašs – Baltijas valstu labākajā slaloma trasē uz startu devās 150 dalībnieku. Jaunajiem sportistiem lielā konkurence gan radīja papildus šķēršļus. Lai īstenotu savu mērķi un kļūtu par valsts jaunatnes čempionāta laureātu jaunajiem slalomistiem nācās pieveikt ne tika mūsu valsts, bet arī kaimiņvalstu labākos jaunos airētājus. Dažiem mūsu sporta skolas audzēkņiem tas izdevās spīdoši.

Par (Baltijas) jaunatnes čempionāta uzvarētāju K-1 klasē meitenēm U-14 grupā kļuva Latvijas ranga līdere šai grupā un atklātā Lietuvas jaunatnes čempionāta uzvarētāja Frančeska Stanne. Cerējām, ka līdzīgu sniegumu atkārtos arī viņas komandas biedrs Bruno Geidāns – arī viņš izcīnīja līdzīgu titulu pagājušā gadā un vēl mēnesi atpakaļ kļuva par Lietuvas atklātā jaunatnes čempionāta uzvarētāju. Bruno cīnījās tiešām aizrautīgi un ... izcīnīja otro vietu. Tikai nedaudz ātrāks par viņu izrādījās cits valmierietis Mārtiņš Plaudis, kas  tāpat kā Frančeska un Bruno trenējas Baltijas labiekārtotākajā slaloma trasē – mūsu BSS trasē.  Ļoti spraiga cīņa U-12 grupā, kur dalībnieku skaits bija ievērojami lielāks kā citus gadus. Šajā plašajā grupā fantastisku panākumu guva mūsu sporta skolas jaunie airētāji, kas aizņēma visu goda pjedestālu. Pirmajā vietā Laurits Egeland  Valtenbergs (viņš ir šī gada Lietuvas atklātā jaunatnes čempionāta uzvarētājs U- 12 grupā), otrais Renārs Frejs, trešais Namejs Brūns. Trešo vietu C-1 laivu klasē U-14 grupā izcīnīja Patriks Zemītis, kurš faktiski bija pirmais U-12 grupā, bet sacensību nolikums šai laivu klasē šo grupu nebija paredzējis.

Kā ierasts augstākos rezultātus jaunatnes čempionātā uzrādīja U-16 un U-18 grupu jaunieši.  No mūsu BSS U-16  grupā teicami startēja Elvis Fiļipovs. Viņš izcīnīja 3. vietu C-1 laivu klasē un 2. vietu K-1 klasē. Slaloma sacensību formula paredz, ka paši ātrākie dalībnieki vietas nenoskaidro kvalifikācijas braucienos, bet sacenšas kopējā Open (bez dalījuma vecuma grupās) finālā. No Valmieras BSS šo Baltijas jaunatnes pašu prestižāko sacensību finālos startēja un laureātu medaļas izcīnīja Frančeska Stanne (finālbraucieni K-1 jaunietēm) un Evis Fiļipovs – viņš cīnījās abos finālos: gan C-1 laivu klasē, gan K-1 laivu klasē.

Valmieras BSS audzēkņi startēja arī 3×K-1 un 3×C-1 laivu klašu komandu braucienos. 3×K-1 klasē jaunietēm otro vietu izcīnīja Latvijas meiteņu komanda kurā kopā ar Baldones un Rīgas sportistēm kopā startēja mūsu Frančeska. Savukārt Elvis Fiļipovs izcīnīja divas otrās vietas: 3×K-1, un  3×C-1 klasēs, startējot kopā ar Baldones  jauniešiem (viens no šiem baldoniešiem mācas Valmieras tehnikumā un trenējas Valmieras trasē).

Pēc sacensībām viesi devās mājup, bet mūsu BSS jaunie airētāji turpina mācību treniņu darbu.