VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Kristaps Miķelsons debitē Eiropas čempionātā

DA2827CD 1217 4815 BF39 B53353447AF7Ar veiksmīgu Valmieras AKSSC peldētāja Kristapa Miķelsona debiju noslēdzies Eiropas čempionāts pieaugušajiem, kuŗš norisinājās no 2.-7.novembrim Krievijas pilsētā Kazaņā. Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja pieci sportisti. 

Sacensību laikā Kristaps deviņas reizes izgāja uz starta, lai mērotos spēkiem ar Eiropas spēcīgākajiem peldētājiem. Tai skaitā divas reizes izcīnot iespēju piedalīties pusfināla peldējumos (200m uz muguras un 200m komplesā)un šajās distancēs ierindojoties 16.vietās. 

100m kompleksajā peldējumā sportists uzlaboja savu rezultātu un izcīnīja 20.vietu, savukārt 50m brīvajā stilā (23,39) ierindojās 48.vietā.Uzlabojot savu personīgo rekordu 200m brīvajā stilā un pirmo reizi savā karjerā šajā distancē pavadot mazāk par vienu minūti un 50 sekundēm Kristaps ierindojās 36.vietā (1.49,99), vienlaicīgi kļūstot par piekto latvieti, kuram tas bijis pa spēkam.

Sacensību noslēdzošajā dienā startējot 400m kompleksajā peldējumā un atpaliekot no sava personīgā rekorda par nepilnu sekundi sportists ierindojās 11.vietā. Latvijas jauktās komandas sastāvā (K.Miķelsons, R.Kermans, A.Baikova, G.Ņikitina) Kristaps 4x50m brīvā stila mix stafetē izcīnīja 12.vietu.

Informāciju sagatvoja

A.Miķelsone

 

Vineta Pētersone izcīna sudraba godalgas Pasaules kausā BMX superkrosā

Petersone Vineta 30 10Pasaules kausa sezonu BMX Superkrosā noslēguši Valmieras AKSSC sportisti Vineta Pētersone, Kristens Krīgers, Edvards Emīls Liberts un Niks Rožukalns.

Divas nedēļas nogales, 23.-24. un 30.-31.oktobrī ,Turcijā, Sakarjas reģionā, norisinājās 5.-8.posma sacensības Pasaules kausa seriālā BMX superkrosā. Lieliskus panākumus noslēdzošajos divos posmos uzrādīja Vineta Pētersone, kura abas dienas kāpa uz goda pjedestāla, 7. un 8.posmā izcīnot sudraba godalgas U23 grupā sievietēm.

Pirmajā desmitniekā vietas izcīnīja arī Kristens Krīgers (10.vieta Elites grupā vīriešiem 5.posmā) un Niks Rožukalns (10.vieta U23 grupā vīriešiem 5.posmā).

Vairāk par to, kā sportistiem veicās Turcijā lasi Latvijas Riteņraukšanas federācijas mājaslapā: https://lrf.lv/index.php/bmx/bmx-aktualitates

Valmieras AKSSC vieglatlētes Ziemiņa un Marksa piedalās treniņnometnē Portugālē

Gatavojoties vasarā plānotajai sacensību sezonai, no 8.-28.aprīlim Portugāles pilsētā Albufeirā treniņnometnē piedalās Valmieras AKSSC sportistes Hanna Gabriela Ziemiņa un Marta Marksa. Pavasara mācību treniņu nometni sportistes aizvada Valmieras AKSSC un Smiltenes BJSS trenera Guntara Marksa vadībā un kopā ar trenera audzēkņiem no Smiltenes BJSS.

"Saulainie laika apstākļi, izcila sporta bāze, kurā stadions atrodas pie pašas viesnīcas, neatlaidīgi ikdienas treniņi sekmē sportistu gatavošanos jaunajai sezonai. Nepatīkama ziņu gan tika saņemta no Eiropas Vieglatlētikas asociācijas, kura lēma par šogad Itālijā plānotā Eiropas jauniešu čempionāta atcelšanu, līdz ar to, jau otro gadu U18 grupas audzēkņiem liedzot iespēju sacensties savā starpā. Līdz ar lēmuma pieņemšanu Hannai Gabrielai starptautisko sacensību pieredzes veidošanai meklēsim citas sacensības. Martai savukārt galvenie mērķi saistīti ar dalību pasaules un Eiropas U20 čempionātos." /G.Markss/

Sportistes un trenera dalību nepilnu trīs nedēļu ilgajā treniņu nometnē atbalsta Valmieras AKSSC, Smiltenes uzņēmums firma "Madara'89" un Smiltenes novada pašvaldība.

 Video no treniņnometnes pieejams: https://fb.watch/50RuZ4pQv5/

 

AKSSC sportists Kristens Krīgers viesojas Sporta Mikrofons VELO studijā

Ceturtdien, 6.maijā, Sporta Mikrofons VELO studijā viesojās viens no vadošajiem Latvijas Elites BMX riteņbraucējiem, Valmieras AKSSC sportists Kristens Krīgers.

Sarunas ieraksts skatāms Sporta Mikrofons Facebook profilā:

 

Pretī jauniem izaicinājumiem - Valmieras AKSSC sportists Edvards Emīls Liberts

Šī gada Latvijas Olimpiskās komitejas jauno sporta talantu attīstības programmai “Olimpiskais drafts” tika pieteikti vairāki Valmieras AKSSC sportisti, tostarp dalībai programmā Latvijas Riteņbraukšanas federācija izvirzīja 2019.gada Pasaules vicečempionu un Eiropas čempionu BMX riteņbraukšanā - Edvardu Emīlu Libertu - https://lrf.lv/.../7415-lrf-olimpiskajam-draftam-izvirza...
Lai gan šī konkursa finālā iekļūt neizdevās, mēs ticam, ka Edvards vēl daudz reizes stāsies pie starta barjeras sacensību finālbraucienos un cīnīsies par nozīmīgām uzvarām!
Edvards turpina gatavoties jauniem izaicinājumiem un ir gatavs turpināt strādāt, lai būtu vislabākais!
 
Video: Filips Krists Rozītis