VALMIERAS BĒRNU SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Valmieras Bērnu sporta skolas un Valmieras badmintona kluba komanda – 3. stiprākā valstī

56949278 2092300374158580 1776920771713564672 nTērvetes novada sporta hallē 6. un 7.aprīlī notika Latvijas klubu komandu čempionāts badmintonā. Spēcīgākajā “Top Media” līgā uzvarēja Rīgas komanda “RSP/RBS”. “Megogo” līgā uzvarēja Salaspils badmintona kluba komanda, savukārt C līgā uzvarēja komanda “Karosta” no Liepājas. Latvijas klubu komandu čempionāta piedalījās 24 komandas. Latvijas klubu komandu čempionāts badmintonā bija pieteiks 171 spēlētājs, taču vismaz vienu spēli spēlēja 142 spēlētāji. Čempionātā piedalījās arī trīs ārvalstu spēlētāji - divi no Vācijas un viens no Indijas.

“Top Media” līgā pirmo vietu izcīnīja Rīgas Skolēnu pils un Rīgas Badmintona skolas komanda “RSP/RBS”, otrajā vietā Siguldas badmintona kluba un Siguldas Sporta skolas komanda “SBK/SSS”, trešajā vietā Valmieras badmintona kluba un Valmieras bērnu sporta skolas komanda “VBK/VBSS”. “Top Media” līga bija kā augstākā līga, kurā piedalījās 12 komandas, tai skaitā iepriekšējā čempionāta uzvarētājs - Valmieras komanda, kā arī viena komanda no “Megogo” līgas - Olaine, jo Salaspils komanda “Top Media” līgā atteicās piedalīties.

Latvijas klubu komandu čempionātā VBK/VBSS tika pārstāvētas divas komandas. Pirmās komandas sastāvā tika iekļauti spēlētāji – Una Berga, Arīna Babre, Mairis Loiko, Artūrs Ķelpe, Ojārs Koziņecs, Elmārs Pitura, Anita Švalbe un spēlējošais treneris Andis Bērziņš. Otrās komandas sastāvā – Rihards Blaubergs, Gustavs Ankravs, Edgars Vaivads, Diāna Baltiņa, Nora Konovalova un Dana Bortkēviča. VBK/VBSS 2. komanda uzveicot Olaini ar rezultātu 5:0, piekāpjoties Cēsu komandai ar rezultātu 1:4 un 0:5 Rīgas 2. komandai izcīnija 10. vietu.

VBK/VBSS 1. komanda ar rezultātu 5:0 uzveica Rīgas 3. komandu, 0:5 piekāpās Rīgas 1. komandai un izšķirošajā spēlē par bronzas medaļām ar 3:0 nodrošināja sev uzvaru pār Rīgas tehniskās universitātes komandu.

Latvijas klubu komandu čempionāta “Top Media” līgas uzvarētājs ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas klubu komandu čempionātā, kurš jūlija sākumā notiks Luksemburgā. 2018. gadā Latvijas klubu komandu čempionāta uzvarētājs Valmieras badmintona klubs piedalījās Eiropas klubu komandu čempionātā Polijā, kā arī 2017. gadā izcīnot 2. vietu Latvijā piedalījās Eiropas klubu komandu čempionātā Itālijā, jo 2017. gada uzvarētāji – siguldieši atteicās no dalības. Ja šogad abi finālisti atteiksies no dalības Eiropas klubu komandu čempionātā, tad tiesības uz turieni doties tiks piešķirtas abām VBK/VBSS komandām.

 

Foto. - Topmedia badmintona līgas uzvarētāji. VBK/VBSS komanda 3.vietā.

Informāciju sagatavoja:

Andis Bērziņš

Valmieras Bērnu sporta skolas

badmintona treneris

Badmintoniste Una Berga – “Gada juniors”

Finnish JuniorSestdien, 19.janvārī, Rīgā notika Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremonija. Šogad Latvijas Badmintona federācijas pasākumā tika apbalvotas kopumā 20 nominācijas, kur balvu kā Gada juniors jau  otro gadu pēc kārtas saņēma Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkne Una Berga.

Unas Bergas sansiegumu Latvijas Badmintona federācija raksturo venkārši, “tas ir likumsakarīgi, jo šogad Latvija Una palika nepārspēta. Viņa Latvijas čempionātā junioriem izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas”. 

Sveicam sportisti ar sasniegumiem un darba novērtējumu!

Latvijas badmintona Gada balvas tika pasniegtas 20 nominācijās, tai skaitā gada spēlētājs un spēlētāja, pāris, treneris un tiesnesis, juniors un seniors, reitinga līderis un aktīvākais, notikums un sasniegums, pašvaldība un medijs, skola un augstskola, klubs un menedžeris, paraugs sportā, uzlecošā zvaigzne un balva par mūža ieguldījumu. 

Latvijas badmintona Gada balvas šogad tika pasniegtas jau ceturto gadu pēc kārtas. Pirmo reizi šāds pasākums notika Valkā 2016.gada sākumā, kad tika izvērtēts 2015.gads Latvijas badmintonā. Kopš 2017.gada Latvijas badmintona Gada balva tiek tradicionāli pasniegta janvāra trešās nedēļas sestdienā. Tā pat kā citus gadus pasniegtā balva bija Jelgavas keramiķes Unas Ļahas ar rokām darināts badmintona bumbiņas siluets no baltā māla, ko ikdienā var izmantot kā dizaina elementu - sveču paliktni.

Informācija no www.badminton.lv

Berga kļūst par 2018.gada junioru absolūto čempioni

47321105 10161168252765504 1555720275113279488 o 1. un 2.decembrī Valmierā notikušajā Latvijas junioru U19 badmintona čempionātā, uzvarot visās trīs iespējamajās kategorijās, valmieriete Una Berga kļuva par 2018.gada junioru U19 absolūto čempioni. Una Berga palika nepārspēta sieviešu vienspēles, jauktajās dubultspēlēs pāri ar valmierieti Rihardu Blaubergu, kā arī sieviešu dubultspēlēs pāri ar siguldieti Liānu Lencēviču. Ļoti tuvu absolūtā čempiona titulam bija arī Valmieras BSS badmintonists Rihards Blaubergs, kurš uzvarēja jauktajās un vīriešu dubultspēlēs pārī ar Edgaru Vaivadu, taču vīriešu vienspēlēs neprognozēti palika tikai trešajā vietā, vienspēļu pusfinālā zaudējot nākamajam čempionam Mārtiņam Ķirkumam no Rīgas. Ļoti tuvu goda pjedestālam atradās arī Valmieras dubultspēļu pāris Gustavs Ankravs/Rainers Zviedris, kuri palika 4.vietā. Divas koka medaļas dubultspēlēs arī Arīnai Babrei.

Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē divu dienu garumā tika noskaidroti Latvijas čempioni U11, U19 un KromKendamas U13 badmintona kausa uzvarētāji. Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonists Artūrs Bratčikovs U11 Latvijas čempionātā izcīnija pilnu medaļu komplektu. Pirmo vietu dubultspēlēs pārī ar Kristeru Zviedru, vienspēlēs 2.vietu piekāpjoties Regnāram Bajāram no Rīgas, un jauktajās dubultspēlēs 3.vietu pārī ar Valmieras bērnu sporta skolas badmintonisti Katrīnu Šeferi.

Latvijas junioru U19 čempionāta medaļnieki saņēma ne tikai Latvijas badmintona federācijas sarūpētās medaļas, bet arī žurnālu komplektus no izdevniecības “Dienas Žurnāli”, kā arī dāvanu kartes no autoskolas “Einšteins”. Savukārt vīriešu un sieviešu vienspēļu uzvarētāji balvā saņēma apmaksātu B kategorijas vadītāju kursus 235 eiro vērtībā. Visas Latvijas junioru U19 čempionāta badmintonā finālspēles tiešraidē translēja “Sportacentrs TV” un tās notika uz Latvijas badmintona federācijai piederošā “Yonex” badmintona korta. Visas finālspēlēs tiesāja paaugstinājuma tiesnesis un serves tiesnesis, kā arī līnijtiesneši.

Latvijas junioru U19 un U11 čempionāts Valmierā 1. un 2.decembrī notika vienlaicīgi ar KROM Kendama sponsorētā Latvijas kausa badmintonā U13 posmu. Latvijas čempionāta atklāšanā ar priekšnesumu piedalījās triskārtējais pasaules čempions Kendamas spēlē – Bonz Atron no ASV. Vienspēļu uzvarētāji U13 Latvijas badmintona kausā saņēma Kendamas balvas, dubultspēļu uzvarētāji saņēma dāvanu kartes no Kendamas oficiālā izplatītāja Latvijā – “Besport”.

Valmieras bērnu sporta skolas badmintonists Rolands Bratčikovs U13 kausā izcīnīja divas bronzas medaļas dubultspēlēs. Jauktajās pārī ar siguldieti Aneti Priednieci un zēnu dubultspēlēs kopā ar talsinieku – Aleksi Emiljanu Kviesi. Kopumā visā turnīrā piedalījās 108 dalībnieki.

 Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonisti U19 un U11 čempionātā kopumā izcīnīja 8 medaļu komplektus, no kuriem 2 bronzas, vienu sudrabs un 5 zelta.

Latvijas čempionāts badmintonā U11 un U19 vecuma grupām rezultāti.

U11 grupa: 

Zēnu vienspēles – 2.vieta Artūrs Bratčikovs

Zēnu dubultspēles – 1.vieta Kristers Zviedris/Artūrs Bratčikovs

Jauktās dubultspēles – 3.vieta Artūrs Bratčikovs/Katrīna Šefere

U19 grupa: 

Zēnu vienspēles – 3.vieta Rihards Valters Blaubergs

Zēnu dubultspēles – 1.vieta Rihards Valters Blaubergs/Edgars Vaivads

Jauktās dubultspēles – 1.vieta Una Berga/ Rihards Valters Blaubergs

Meiteņu dubultspēles – 1.vieta Una Berga/Liāna Lenceviča(Sigulda)

Meiteņu vienspēles – 1.vieta Una Berga

KromKendama U13 Latvijas kauss badmintonā rezultāti.

Zēnu dubultspēles – 3.vieta Rolands Bratčikovs/Aleksis Emiljans Kviesis(Talsi)

Jauktās dubultspēles  - 2.vieta Rolands Bratčikovs/Anete Priedniece(Sigulda)

 

Foto - Uz goda pjedestāla 1.vietas Una Berga (absolūtā Latvijas čempione) ar savu dubultspēļu
          partneri Rihardu Valteru Blaubergu (divas zelta medaļas un bronza vienspēlēs).

 

Badmintoniste Una Berga pārvar kvalifikāciju starptautiskā turnīrā Tallinā

46687037891 bab2b82b6b oValmieras bērnu sporta skolas/Valmieras Badmintona kluba badmintoniste Una Berga Igaunijā notiekošajā starptautiskajā badmintona turnīrā “Yonex Estonian International” ceturtdien, kā vienīgā no Latvijas spēlētājiem, spēja pārvarēt vienspēļu kvalifikāciju.

Tallinā, no 10. līdz 13.janvārim notiek Pasaules reitinga International Series badmintona turnīrs "Yonex Estonian International 2019", kurā pieteikušies 304 spēlētāji no 34 valstīm, tai skaitā valmierieši Una Berga un Andis Bērziņš.

Pirms gada par Latvijas čempioni kļuvusī Berga kvalifikācijā guva divas uzvaras pārspējot sportisti no Somijas (21-17 21-9) Johanna Luostarinen un Igaunijas badmintonisti Helis Pajuste (21-8 21-23 21-4).

Pamatturnīra 1/16 finālā Unas Berga pretiniece būs angliete Abigail Holden, kura pasaules reitingā šobrīd atrodas 181. vietā. Una Berga ieņem 786. pozīciju. Spēle notiks uz EuroPark korta, kuru tiešraidē var skatīties Badminton Europe Youtube kanālā. Spēle sāksies aptuveni 11:30, tā būs ceturtā secīgā spēle uz šī laukuma.

Turnīra 1.kārtas kvalifikāciju nepārvarēja vienīgais Latvijas vīriešu vienspēļu spēlētājs Valmieras BSS badmintona treneris Andis Bērziņš, kurš divos setos (14-21, 14-21) zaudēja meksikānim Arturo Hernandez.

Andis Bērziņš & Una Berga piedalījās arī jaukto dubultspēļu kvalifikācijā, taču Latvijas pāris 1.kārtā divos setos (16-21, 17-21) zaudēja Igaunijas pārim Kristjan Täherand & Ulla Helm.

Informācija no badminton.lv, http://www.badminton.lv/aktualitates_a.php?lang=lv&id=215&k=1024&limit=0

Valmierā notiks “Latvijas Junioru čempionāts badmintonā”

Finnish Junior 21. un 2. decembrī Valmierā notiks Latvijas U19 un U11 čempionāts badmintonā. Sestdien, no plkst. 10:00, stiprākie tiks noskaidroti zēnu un meiteņu vienspēlēs. Svētdien, paralēli Latvijas čempionāta dubultspēlēm tiks izcīnīts arī Latvijas kauss U13 grupā. Svētdienas finālspēles tiešraidē tiks translētas sportacentrs.com TV kanālā.

Latvijas badmintona federācija, katru gadu rīko Latvijas čempionātus jauniešiem (U11-U17), junioriem (U19), pieaugušajiem, senioriem un Latvijas klubu komandām. Latvijas junioru čempionāts notiek ar mērķi noskaidrot stiprākos vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.

Latvijā, pēdējā gada laikā jauniešu vidū popularitāti guvusi Japānas koka rotaļlieta Kendama. Tā veicina balansa, acu – roku koordinācijas un refleksu attīstību. Īpašības, kas nepieciešamas arī prasmīgiem badmintonistiem. Kendamas spēle tāpat kā badmintons nav tikai izklaide, bet nopietns sporta veids (tagad arī Latvijā) ar neskaitāmām sacensībām visā pasaulē. Latvijas Junioru čempionāta laikā pie mums viesosies un paraugdemonstrējumus sniegs Bonz Atron – trīskārtējais pasaules Kendama čempions no ASV kā arī profesionālis, Kendamas meistars  - Rolf no Dānijas.