Badmintona sezonas sākums

Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonisti veiksmīgi startējuši pirmajās sezonas sacensībās. Šajā nedēļas nogalē tādas bija trīs. Tepat Valmierā notika VBK kluba tradīcijām bagātais turnīrs “Paaudžu stafete”, kuram atbalstu sniedz Valmieras pilsētas pašvaldība. Katru gadu šis turnīrs pulcējis kuplu dalībnieku skaitu - šogad pirmo reizi šajās sacensībās startēja arī Lietuvas badmintonisti. Starp stiprākajām meitenēm kopvērtējumā 1. vietā VBSS spēlētāja – Kitija Berga. Arīna Babre 2. vietā kopvērtējumā un 1. vietā dubultspēlēs. Zēniem - Rainers Zviedris 3. vietā kopvērtējumā un 3. vietā dubultspēlēs ar Mairi Loiko.

Spēlējošais VBSS treneris Andis Bērziņš kopā ar savu audzēkni Diānu Baltiņu kā arī citiem tiesnešiem un spēlētājiem no Latvijas bija devies uz Baltkrievijas Pasaules reitinga turnīru Minskā “Belarus international”. Diāna, lai gan šobrīd vēl divas sezonas varēs pierādīt sevi junioru vecuma grupās, šoreiz reitinga punktus un pieredzi krāja starp stiprākajām Eiropas badmintonistēm pieaugušo vecumā.

Una Berga, Rihards Blaubergs un Edgars Vaivads kopā ar Latvijas U19 izlasi cīnijās Eiropas jaukto komandu čempionātā. 33 valstu konkurencē, apakšgrupā ar 3:2 pirmajā spēlē uzvarēja Islandes valstsvienību, otrajā ar 0:5 zaudēja Krievijai un pēdējā komandas spēlē ar 2:3 piekāpās Slovākijas izlasei. Una Berga uzvarēja 4 no 5 komandas spēlēm. Uzvarot vienspēles un dubultspēles pret Slovākijas un Islandes spēlētājām, bet piekāpās dubultspēlē Krievijas pārim.

11. septembrī visi trīs izlases dalībnieki devās atpakaļ uz Tallinu, lai startētu Eiropas U19 individuālajā čempionātā. Una Berga pārstāvēs visas trīs kategorijas – vienspēles, dubultspēles ar Siguldas spēlētāju Liānu Lenceviču un jauktās dubultspēles ar VBSS badmintonistu Rihardu Blaubergu. Rihards spēlēs arī dubultspēles pārī ar siguldieti Ardi Danielu Bedrīti. Edgars pārstāvēs vienspēļu kategoriju.

 

Informāciju sagatavoja treneris Andis Bērziņš

FOTO: U19 izlase, Arīna Berga un Kitija Berga, Rainers Zviedris.

U19 izlase

Arīna Babre un Kitija Berga

Rainers Zviedris 3.vieta

 


Drukāt   E-pasta adrese