Valmieras badmintonisti gūst svarīgas uzvaras Somijā un Baltijas kausa atlases turnīrā

1. attēls               Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonistiem aizvadītā nedēļa bijusi svarīgiem notikumiem bagāta  – Baltijas kausa atlases turnīrs, Latvijas čempionāts U17 vecuma grupā Olainē un starptautisks pasaules reitinga U19 jauniešu turnīrs Somijā – “FZ Forza Finnish Junior 2018”.

                Uz Somijas pilsētā Espo notiekošo turnīru kopā ar VBSS badmintona treneri Andi Bērziņu devās U19 grupas spēlētāji Una Berga un Rihards Valters Blaubergs, kā arī Rīgas bērnu sporta skolas badmintoniste Diāna Stognija. Turnīrā piedalījās spēlētāji no 16 valstīm: Anglijas, Īrijas, Francijas, Indijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Krievijas, Vācijas, Igaunijas, Šveices, Beļģijas, Čehijas, Somijas, Peru, Izraēlas un Latvijas.

                Sieviešu vienspēlēs Una Berga 35 spēlētāju konkurencē par tikšanu stiprāko astotniekā uzveica Igaunijas spēlētāju Karina Kapanen (21:10; 21:15).  Spēlē par pusfinālu sportiste  piekāpās zviedrietei Cecilia Wang (14:21; 19:21). Rezultātā izcīnīta dalīta 5/8. vieta. Jauktajās dubultspēlēs pārī ar Rihardu Valteru Blaubergu, aizvadot labu spēli, zaudēja sacensību līderiem un uzvarētājiem no Krievijas Eghor Kholkin/Maria Sukhova (13:21; 9:21). Rihardam un Diānai neizdevās uzvarēt savus pretiniekus vienspēlēs. Rihards ar rezultātu (17:21; 7:21) piekāpās somam Konsta Makela un Diāna piektajai izliktajai spēlētājai no Īrijas Rachael Woods (8:21; 8:21).

                Tikmēr Olainē notika cīņa par U13, U15 un U17 Latvijas izlases sastāvu. Nākošajā nedēļas nogalē Tartu, Baltijas kausa turnīra laikā, savā starpā sacentīsies stiprākie izlašu dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. No Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonistiem U13 zēnu dubultspēļu kategorijā izlasē vietu izcīnīja Rolands Bratčikovs. U17 izlasē vienspēlēs vietu izcīnija Gustavs Ankravs un Dana Bortkeviča. U17 izlasē jauktajās dubultspēlēs iekļauta arī trīspadsmit gadīgā Arīna Babre. U15 zēnu dubultspēlēs spēlētāji vēl tiks noskaidroti, kur par vietu izlasē cīnīsies Rainers Zviedris/Rihards Žugs no Valmieras.

                Sestdien un svētdien U17 Latvijas čempionātā Olainē meiteņu dubultspēlēs spēlē par trešo vietu Arīna Babre(VBSS)/Amanda Azarova(Sigulda) ar rezultātu (21:19; 21:18) uzvarēja Noru Konovalovu/Danu Bortkeviču no Valmieras.

                Nākošajā nedēļas nogalē Valkā notiks arī Latvijas senioru čempionāts, kurā piedalīsies vairāki spēlētāji no Valmieras. Jauniešiem nākošās svarīgās Latvijas sacensības 1.decembrī – Latvijas jaunatnes U19 čempionāts, Valmierā. Līdz tam vēl vairāki svarīgi turnīri gan Latvijā, gan ārzemēs.

 

Attēlā: Arīna Babre Latvijas čempionāts U17, trešā vieta meiteņu dubultspēles.

 

 Finnish Junior 2  Finnish Junior 3 Finnish Junior 

Foto no Somijas Junioru turnīra Espoo


Drukāt   E-pasta adrese