VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Kā pareizi ģērbties nodarbībām ārā?

27993827 1708948122461072 789370139946217088 oValmieras Bērnu sporta skolā notiek aktīvs mācību process. Lai gan valstī izsludināta ārkārtējā situācija, priecājamies, ka mācību procesu ir iespējams turpināt - noteiktie ierobežojumi vēl joprojām ļauj nodarboties āra treniņos un individuālajās nodarbībās.

Gan sporta veidu treneriem, gan skolas audzēkņiem šajā laikā jāstājas pretī vairākiem izaicinājumiem, kur viens no būtiskākajiem ir ziemas iestāšanās un tai raksturīgie laikapstākļi. Lai saudzētu un rūpētos par jauno sportistu veselību, aicinām skolas audzēkņu vecākus pievērst uzmanību jauniešu apģērbam dodoties uz treniņiem ārvidē.

Esam apkopojuši dažādu informācijas avotu ieteikumus par to, kā pareizi ģērbties nodarbībām ārā:

  • Izvēlēties apģērbu, kurš ir piemērots sporta nodarbībām aukstajā sezonā. Sporta apģērba ražošanā tiek pielietotas dažāda veida tehnoloģijas un materiāli, kuri nodrošina sportista labsajūtu un kustību brīvību, tāpēc nodarbībām ieteicams izvēlēties specializētu sporta apģērbu. Dodoties uz un no nodarbībām ieteicams vilkt atsevišķu kurtku vai siltu vējjaku, kuru nodarbībās neizmanto. 
  • Ģērbties kārtās: 1.kārta – ādai pieguloša termoveļa; 2.kārta – siltuma absorbējošs apģērba gabals; 3.kārta – laika apstākļiem atbilstošas virsdrēbes. Ņemt vērā, ka jāģērbjas silti, bet nedrīkst vilkt pārāk biezu un smagu apģērbu, kā arī vilkt pārāk daudz apģērba kārtu. Tas var radīt pārlieku svīšanu, kā arī ierobežo kustības, rezultējoties pārkaršanā vai tieši pretēji salšanā.
  • Izvēlēties sintētiska, nevis kokvilnas materiāla apģērbu. Sintētika uztur ķermeņa siltumu un ir komfortabla, tā nekļūst slapja.
  • Zem apģērba vilkt termoveļu, kas uzturēs sausu sajūtu pie ādas brīžos, kad svīstat un palīdzēs regulēt ķermeņa temperatūru brīžos, kad palielināt vai samazināt fizisko aktivitāti. Kā pareizi izvēlēties termoveļu variet uzzināt sporta preču veikala MySport blogā: https://www.mysport.lv/lv/blog/ka-izveleties-termovelu
  • Aukstā laikā, ja atļauj sporta veida specifika, izmantot sporta cepuri, cimdus un lakatu. Kājās iespējams vilkt termozeķes un atbilstošus ziemas āra apavus, kuri pasargās no iespējamiem riskiem paslīdēt.

 

Informācija apkopota no:

Latvijas Radio 1, https://fb.watch/2fhVfXduqc/

LSM, Latvijas Radio 1, https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/ka-labak-dziivot/nelietot-kokvilnu-un-gerbties-kartam-ieteikumi-lai-varetu-but-ak.a96608/

MySport, https://www.mysport.lv/lv/blog/ka-izveleties-termovelu ; https://www.mysport.lv/lv/blog/ka-pareizi-gerbties-skriesanai-zem-10-c

Foto: Latvijas Orientēšanās Federācija