VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Mācību-treniņu darba organizācija Valmieras Bērnu sporta skolā ārkārtējās situācijas laikā

Ņemot vērā mainīto darba ritmu  pavasara un vasaras sezonā, ļoti cerīgi un enerģiski iesākām jauno 2020./2021.mācību gadu. Sporta veidu federācijas uzsāka jaunā čempionāta  sacensību sezonu. Septembrī  uz  vairākām izbraukuma spēlēm devās  Valmieras Bērnu sporta skolas (turpmāk Skola) sporta spēļu komandas. Arī individuālo sporta veidu pārstāvji aizvadīja vairākas sacensības.

Oktobra sākumā valstī esošā epidemioloģiskā situācija liecināja, ka būs jārēķinās ar ierobežojumiem, un tas bija tikai laika jautājums - kādi un cik ilgi tie būs. Sākot ar šī gada 17. oktobri, pakāpeniski tika palielināti  liegumi darbam iekštelpās un šobrīd Skolas programmām ir iespēja darboties klātienē tikai ārvidē, kur treneris var strādāt ar 10 audzēkņiem. Bet, ja salīdzinām ar pavasara situāciju, esam priecīgi, jo varam uzturēt  audzēkņu vispārējo fizisko sagatavotību strādājot ārā.

Lai gan daudzi sporta veidi nav pieraduši ziemas periodā trenēties ārvidē, aicinām vecākus atbalstīt un mudināt savas atvases piedalīties āra treniņos. Fiziskas aktivitātes un svaigs gaiss tikai uzlabos bērna fizisko sagatvotību, mentālo veselību, kā arī stiprinās imunitāti.

Saprotot, ka patreiz ir jāatkāpjas no programmas prasībām, mācību –treniņu procesam mudinām pieiet radoši un reizē atbildīgi. Jaunāko grupu audzēkņi dodas pārgājienos, brauc ar ragaviņām, ceļ sniegavīrus, arī slidojam, slēpojam, spēlējam hokeju. Mācību procesā integrējam arī dažādu mobilo aplikāciju izmantošanu, ar kuru palīdzību tiek veidoti distanču maršruti ar papildus uzdevumiem. Daļai sporta veidu  tehnikas apguve tiek uzdota kā mājas darbs, lai pie tā pastiprināti strādātu atgriežoties klātienes darbā.

Patreiz orientējamies un plānojam mācību-treniņu procesu pa nedēļām, jo gan laikapstākļi, gan epidemioloģiskā situācija jeburā brīdī šos grafikus var mainīt. Šobrīd galvenā treniņu bāze ir Vidzemes Olipmpiskā centra (turpmāk VOC) futbola stadions. Stadionā pamatā darbojas visu vecumu futbolisti, bet to izmanto arī hokeja, florbola un BMX nodaļu sportisti. Pateicoties aukstajiem laika apstākļiem, VOC apkārtnē ir uzlieti divi nestandarta ledus laukumi. Mazākais no tiem atrodas BMX trases teritorijā, kur slidotprasmi un hokeja spēles pamatus apgūst BMX nodaļas audzēkņi.

Lielākajā laukumā, kas atrodas ledus halles galā, daļēji darbu atsākusi daiļslidošanas nodaļa un hokeja nodaļas audzēkņi. Pateicoties aktīvu vecāku iniciatīvai, hokejisti  vairākas reizes nedēļā dodas arī  uz Limbažu slidotavu, kur trenējas uz lielā hokeja laukuma.

Liels skaits vieglatlētikas nodaļas audzēkņu trenējas slimnīcas apkārtnē. Šeit treneriem ir pieejams inventārs, tiek radoši izmantota apkārtējā infrastruktūra. Vieglatlēti un badmintona nodaļas audzēkņi izmanto arī J.Daliņa stadiona apkārtni un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas stadionu. Orientēšanās nodaļai patreizējie apstākļi ikdienas darbu ļoti neietekmē, sportisti pieraduši darbam āra apstākļos.

Kopš decembra beigām ir slēgts VOC peldbaseins, līdz ar to bez sporta veidam piemērotiem apstākļiem palika arī viena no Skolas skaitliski lielākajām nodaļām. Peldēšanas nodaļas treneri patreiz izmanto daļu no atvaļinājuma, lai jau tuvākajā laikā atsāktu mācību-treniņu procesu.

Notiekošie treniņi ir diezgan liels izaicinājums visiem, arī treneriem. Lai novadītu divus vai dažreiz pat trīs treniņus ziemas laika apstākļos, ir nepieciešams zināms rūdījums, bet saprotam, ka šīs āra aktivitātes ļoti vajadzīgas bērniem, jo lielākā daļa skolēnu savu dienu pavada mājās pie datoriem tiešsaistes stundās. Audzēkņi, neskatoties uz treniņu apstākļiem ārvidē, nodarbības apmeklē regulāri, atsevišķās grupās apmeklējums ir pat 100%.

Šobrīd aicinām savus audzēkņus un kolēģus ievērot valstī noteiktās prasības attiecībā uz ierobežojumiem, jo mēs visi vēlamies atgriezties ierastajā darba ritmā, atkal sajust sacensību garšu un izbaudīt uzvaras prieka emocijas!

 

Informāciju sagatavoja:

Santa Rulle

VBSS direktora vietniece izglītības jomā