VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

Pasaules Junioru čempionātā startē Valmieras SS audzēkne Anna Emīlija Suta

DSC 1100 184 kopijaNo 5.-10.septembrim Turcijā norisinājās Pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas izlasē startam sacensībās tika iekļauta Valmieras Sporta skolas un Ziemeļvidzemes orientēšanās centra sportiste Anna Emīlija Suta.
Sacensības notika vairākās disciplīnās: sprintā, vidējā distancē, garajā distancē un stafetē.
Valmieras Sporta skolas sportiste čempionātu iesāka ar 74. vietu sprintā, kas notika ļoti kalnainā pilsētā, latviešu sportistiem tas bija liels izaicinājums.Nākamajā dienā Anna ar lielisku startu iekļuva vidējās distances fināla skrējienā, taču finālā pieļāva vairākas lielas kļūdas un ieņēma 57. vietu. Garajā distancē Annai 72.vieta.
 
Čempionāts noslēdzās ar sacensībām stafetē, kur Anna startēja kopā ar Kristīni Bruneri un Agnesi Jaunmuktāni Latvijas 2.komandā. Meitenēm distances noslēgumā 20.vieta.
 
Sportistes komentārs par sacensībām: "Turcijā noteikti bija neierastāks apvidus nekā Latvijā - lielais kāpums, ērkšķi, govis meža vidū. Starti nebija tie veiksmīgākie, bija gan pietiekami lielas kļūdas, gan arī traumēju potīti, bet priecājos par savu stafetes skrējienu, kur biju 12. savā etapā, kā arī par iekļūšanu vidējās distances A finālā. Kopumā izbaudīju šīs sacensības un esmu gatava trenēties arī nākamajiem startiem." /Anna Emīlija Suta/
Lepojamies ar mūsu sportistes sasniegto!
Pasaules junioru čempionāta norise Turcijā bija paredzēta jau 2020.gadā, taču pandēmijas dēļ norisinājās šogad.
Pasaules junioru čempionāta mājslapa: http://www.jwoc2020.org/
 
Foto: Zeynep Yalcin

Valmieras BSS audzēknes startē Baltijas valstu čempionātā orientēšanās sportā

193865670 1646342458900148 1478859141496180278 nNedēļas nogalē, 23.un 30.maijā, Lietuvā, Šauļu apkārtnē, norisinājās Baltijas čempionāts orientēšanās sportā, kurš Latvijas izlasei noslēdzies ar pārliecinošu uzvaru valstu kopvērtējumā.

Latvijas izlases sastāvā startēja Valmieras BSS un Ziemeļvidzemes orientēšanās centra audzēknes Anna Emīlija Suta (W20 grupā) un Liene Mālniece (W18 grupā).

Uz pjedestāla sacensību otrajā dienā kāpa Anna Emīlija Suta, kura kopā ar komandas biedrenēm izcīnīja uzvaru stafetē.

 

Foto: https://orienteering.lt/


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Orientieristes startē Pasaules un Eiropas čempionātos

SergioFoto 0585small

No 20. līdz 24.martam Zviedrijas pilsētā Piteo norisinājās Pasaules čempionāts, Eiropas jauniešu čempionāts un Pasaules Junioru čempionāts ziemas orientēšanās ar slēpēm. Sacensību dienās orientieristi spēkiem mērojās trīs disciplīnās – sprintā, vidējā un garajā distancē. Uz Zviedriju pārstāvēt Latvijas izlasi devās arī trīs Valmieras Bērnu sporta skolas audzēknes un ZVOC orientieristes Anna Emīlija Suta, Aija Denija Trēziņa un Arta Renāte Rulle.

Eiropas jauniešu čempionātā ziemas orientēšanās uz slēpēm startēja Suta un Trēziņa. Augstāgais sasniegums no mūsus sportistēm padevās Annai Emīlijai Sutai sprinta distancē, kurā iegūta 16.vieta. Gan garajā, gan vidējā distancē sportistei 26.vieta. Aija Denija Trēziņa  garajā un vidējā distancē finišēja 20.vietā, bet sptintā ieguva 23.vietu.

Pasaules junioru čempionātā ziemas orientēšanās startēja valmieriete Arta Renāte Rulle, kas 33.vietā ierindojās gan garajā, gan sprinta distancē, taču vidējā distancē finišēja 30.vietā.

Jāpiemin, ka Latvijas izlasi Pasaules čempionātā pārstāvēja arī Valmieras Bērnu sporta skolas orientēšanās trenere Līga Valdmane, kura garo distanci noslēdza 22.vietā, sprinta distanci – 25.vietā, bet vidējo distanci – 24.vietā.

Apsveicam sportistes ar gūtajiem panākumiem!

 

 

Foto ilustratīva nozīme

Foto autors: Sergejs Sokolovs.

Valmierietes startē Pasaules junioru čempionātā orientēšanās ar slēpēm

297E5573 B97C 4FCF BB0D 31DC4CFD2D46No 22. līdz 28.februārim Igaunijā, Tartu reģionā norisinājās Pasaules čempionāts, Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Latvijas izlasi Pasaules junioru čempionātā W20 grupā pārstāvēja divas valmierietes, Valmieras Bērnu sporta skolas un Ziemeļvidzemes orientēšanās centra sportistes Anna Emīlija Suta un Aija Denija Trēziņa.

Pasaules junioru čempionāta programmā tika iekļautas četras sacensību distances – sprinta, garā un vidējā distance, kā arī stafete. Labākos rezultātus individuālajās distancēs sportistes sasniedza sprinta un vidējā distancē. Aijai Denijai Trēziņai augstākais rezultāts sprinta distancē – 17.vieta un Annai Emīlijai Sutai vidējā distancē – 19.vieta. Kopā ar orientēšanās kluba Ogre sportisti Žozefīni Zavjalovu mūsu meitenes startēja stafetē, kur izcīnīja 7.vietu.

Apsveicam mūsu audzēknes un treneri Līgu Valdmani ar sasniegumiem un startiem Pasaules junioru čempionātā!

Visi sacensību rezultāti pieejami: http://wsoc2021.peko.ee/program/

           

Informāciju sagatavoja:

Austra Dambrova

Valmieras BSS sporta organizatore

Foto autors: Reigo Teervalt


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Trenera Ata Heinola atskats uz Valmieriešu startu EYOC 2018 Latvijas izlases sastāvā

No 28. jūnija līdz 1.Jūlijam Bulgārijas pilsētā Tarnovo Veliko norisinājās Eiropas čempionāts orientēšanās sportā, kur Valmieru pārstāvēja trīs sportisti -  Aija Denija Trēziņa, Anna Emīlija Suta un Jēkabs Ločmelis, kā arī treneris Atis Heinols. Jaunieši startēja trijās distancēs -  sprinta distance, vidēja distance un stafete. Visas dienas Bulgārijā bija neierasti vēsas un lietainas, kas protams mūsu sportistiem nāca tikai par labu. 

Sprinta distancē Aija Denija Trēziņa izcīnīja ļoti atzīstamu rezultātu 25.vietu no 99 sportistēm zaudējot uzvarētājai 1:43 un Anna Emīlija Suta izcīnīja 55.vietu zaudējot 3:22 uzvarētajai Meganai Keitai no Anglijas. Jēkabs Ločmelis sprintā ierindojās 48.vietā no 100 sportistiem. Jāatzīst sprints nav šo sportistu stiprā puse, bet uz kopējā fona ir ļoti labs rezultāts. 

Garajā distancē Aija noskrēja stabili nepieļaujot lielas kļūdas, taču bez mazām tehniskām kļūdām neiztika, apvidus bija ļoti smags- kalni, brikšņains mežs ar grūtu caurejamību un redzamību, kā arī lija lietus, kas mazināja saķeri kalnos Aijai 66.vieta. Annai garā distance bija veiksmīgāka un Anna ierindojās 42.vietā no 99. dalībniecēm. Jēkabs Ločmelis 47 no 100 dalībniekiem, Jēkabs arī pieļāva pāris tehnikas kļūdas. Garās distances rezultāti Valmieriešiem deva iespēju startēt stafetēs Latvijas komandas pamata sastāvā. 

Stafete mūsu 16.gadīgajām meitenēm un puišiem deva ļoti atzīstamus rezultātus, Meitenes ar savu stabilo skrējienu un atzīstamo sadarbību komandā ierindojās 7.vietā no 23.valstu komandām. Puišiem 11.vieta no 20.komandām. 

Par EYOC treneri Ati Heinolu-  šogad trenēšanās process nebija viegls un kopējas izlases iekšējā atmosfēra ir krietni uzlabojusies, kas redzams arī pēc rezultātiem. Par sprinta distanci varu teikt to, ka neesam pieraduši pie tik piesātinātas orientēšanās kartes, kas izpaužas ar daudz mūriem un sienām, kā arī reljefa formu. Jaunieši stāstīja, ka ļoti traucēja arī tiesnešu daudzums distancē, kas rosināja lieku stresu, par to vai neskrien pa mūri, pa kuru aizliegta kustība, vai pa blakus mūri, kuru šķērsot atļauts. Papildus slogs bija kāpums. Garā distance un tās plānojums bija paredzams un jaunieši jau zināja, ka nebūs viegli tas redzams arī pēc rezultātiem. Stafetes apvidum bijām gatavi, reljefs nebija viegls, bet jaunieši spēja cīnīties ar Eiropā labākajiem sportistiem, šajā disciplīnā vien maza kļūda izsaka daudz, ja tu paliec viens tad cīnīties tālāk ir grūti ir jāiedarbina prāts un  jānoiet precīzi, bez kļūdām. Lielāko labumu sportistiem deva treniņnometne šajā apvidū pavasarī.

Man kā trenerim šis bija pirmais EYOC, jaunieši atzina, ka patika treneru sastāvs, tā tad domāju savu misiju izpildīju. Ļoti liels paldies jāsaka mūsu fizioterapeitei Lienei Leskei, bez kuras sportistiem netiktu veikta profesionāls atbalsts pirms un pēc starta. Paldies arī izlases galvenajai trenerei Baibai Smilai un Henrijam Freimanim. Viss lielāko pateicību pelnījusi jauniešu trenere no Valmieras sporta skolas-  Inguna Valdmane, kura ir ieguldījuši milzīgu darbu meitenēs, kā arī izaudzinot mani šajā sportā un liekot iemīlēt šo sporta veidu un varu teikt paldies par to! 

 

 

Atis Heinols,

Valmieras Bērnu sporta skolas 

Orientēšanās nodaļas treneris

orient