Trenera Ata Heinola atskats uz Valmieriešu startu EYOC 2018 Latvijas izlases sastāvā

No 28. jūnija līdz 1.Jūlijam Bulgārijas pilsētā Tarnovo Veliko norisinājās Eiropas čempionāts orientēšanās sportā, kur Valmieru pārstāvēja trīs sportisti -  Aija Denija Trēziņa, Anna Emīlija Suta un Jēkabs Ločmelis, kā arī treneris Atis Heinols. Jaunieši startēja trijās distancēs -  sprinta distance, vidēja distance un stafete. Visas dienas Bulgārijā bija neierasti vēsas un lietainas, kas protams mūsu sportistiem nāca tikai par labu. 

Sprinta distancē Aija Denija Trēziņa izcīnīja ļoti atzīstamu rezultātu 25.vietu no 99 sportistēm zaudējot uzvarētājai 1:43 un Anna Emīlija Suta izcīnīja 55.vietu zaudējot 3:22 uzvarētajai Meganai Keitai no Anglijas. Jēkabs Ločmelis sprintā ierindojās 48.vietā no 100 sportistiem. Jāatzīst sprints nav šo sportistu stiprā puse, bet uz kopējā fona ir ļoti labs rezultāts. 

Garajā distancē Aija noskrēja stabili nepieļaujot lielas kļūdas, taču bez mazām tehniskām kļūdām neiztika, apvidus bija ļoti smags- kalni, brikšņains mežs ar grūtu caurejamību un redzamību, kā arī lija lietus, kas mazināja saķeri kalnos Aijai 66.vieta. Annai garā distance bija veiksmīgāka un Anna ierindojās 42.vietā no 99. dalībniecēm. Jēkabs Ločmelis 47 no 100 dalībniekiem, Jēkabs arī pieļāva pāris tehnikas kļūdas. Garās distances rezultāti Valmieriešiem deva iespēju startēt stafetēs Latvijas komandas pamata sastāvā. 

Stafete mūsu 16.gadīgajām meitenēm un puišiem deva ļoti atzīstamus rezultātus, Meitenes ar savu stabilo skrējienu un atzīstamo sadarbību komandā ierindojās 7.vietā no 23.valstu komandām. Puišiem 11.vieta no 20.komandām. 

Par EYOC treneri Ati Heinolu-  šogad trenēšanās process nebija viegls un kopējas izlases iekšējā atmosfēra ir krietni uzlabojusies, kas redzams arī pēc rezultātiem. Par sprinta distanci varu teikt to, ka neesam pieraduši pie tik piesātinātas orientēšanās kartes, kas izpaužas ar daudz mūriem un sienām, kā arī reljefa formu. Jaunieši stāstīja, ka ļoti traucēja arī tiesnešu daudzums distancē, kas rosināja lieku stresu, par to vai neskrien pa mūri, pa kuru aizliegta kustība, vai pa blakus mūri, kuru šķērsot atļauts. Papildus slogs bija kāpums. Garā distance un tās plānojums bija paredzams un jaunieši jau zināja, ka nebūs viegli tas redzams arī pēc rezultātiem. Stafetes apvidum bijām gatavi, reljefs nebija viegls, bet jaunieši spēja cīnīties ar Eiropā labākajiem sportistiem, šajā disciplīnā vien maza kļūda izsaka daudz, ja tu paliec viens tad cīnīties tālāk ir grūti ir jāiedarbina prāts un  jānoiet precīzi, bez kļūdām. Lielāko labumu sportistiem deva treniņnometne šajā apvidū pavasarī.

Man kā trenerim šis bija pirmais EYOC, jaunieši atzina, ka patika treneru sastāvs, tā tad domāju savu misiju izpildīju. Ļoti liels paldies jāsaka mūsu fizioterapeitei Lienei Leskei, bez kuras sportistiem netiktu veikta profesionāls atbalsts pirms un pēc starta. Paldies arī izlases galvenajai trenerei Baibai Smilai un Henrijam Freimanim. Viss lielāko pateicību pelnījusi jauniešu trenere no Valmieras sporta skolas-  Inguna Valdmane, kura ir ieguldījuši milzīgu darbu meitenēs, kā arī izaudzinot mani šajā sportā un liekot iemīlēt šo sporta veidu un varu teikt paldies par to! 

 

 

Atis Heinols,

Valmieras Bērnu sporta skolas 

Orientēšanās nodaļas treneris

orient