VALMIERAS SPORTA SKOLA

AKTUALITĀTES

“Latvian Qualification Meet” sacensībās krīt personīgie rekordi

186634600 1267374606997350 7003695224490916854 n13.-14.maijā Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās FINA atzītās un starptautiskā kalendārā iekļautās kvalifikācijas sacensības peldēšanā “Latvian Qualification Meet” ar Latvijas, Igaunijas, Polijas un Senegālas sportistu dalību.

Sacensības norisinājās divās grupās: pirmajā grupā sacentās sportisti, kuriem iepriekš sasniegto rezultātu vērtība ir lielāka par 540 Fina punktiem. Šie sportisti sacensību rīta sesijās cīnījās par iekļūšanu finālos un vakara sesijās par medaļām. Pirmajā sacensību dalībnieku grupā Valmieras BSS pārstāvēja divi peldētāji: Kristaps Miķelsons (Valmieras AKSSC) un Reds Rullis. Pirms sacensībām sportisti trīs nedēļas aizvadīja Latvijas izlases treniņnometnē Turcijā un pēc tam divas nedēļas Rīgā.

Veiksmīgi starti sacensībās un 3 zelta medaļas ( 200m kompleksā; 200m uz muguras; 800m brīvajā stilā) un viena bronzas medaļa (100m brīvajā stilā) izcīnītas Kristapam Miķelsonam. Visās distancēs Kristaps ir uzrādījis personīgos rekordus un 200m kompleksā ar rezultātu 2:07,89 ir sasniegti 716 Fina punkti, kas dod iespēju junioru vecuma grupā ieņemt līdera pozīciju. Šajā pašā grupā veiksmīgi startēja Reds Rullis, kurš startējot piecās sacensību disciplīnās, trijās no tām sasniedza savus personīgos rekordus. Distancē 50m tauriņstilā ar rezultātu 26,16 izcīnīja 7.vietu (616 Fina punkti).

Pēc I grupas priekšsacīkstēm, sacensības uzsāka II grupas sportisti (pārējie sportisti, kuri ir iekļauti paplašinātās izlases sastāvā un kuriem bija iespēja trenēties baseinā). Pēc sešu nedēļu treniņiem Siguldas SC baseinā, šajā grupā Valmieras BSS pārstāvēja četri peldētāji - Rainers Saulītis-Cīrulis; Dāvids Daniels Liepiņš; Emīls Andrejs Skrabis un Alberts Hmeļevskis. Diemžēl, daži sporta skolas peldētāji dalību sacensībās nevarēja apvienot ar vidusskolas beigšanas eksāmeniem. Šajā grupā sportisti necīnījās par vietu finālos un medaļām, bet bija iespēja, pārbaudīt savus spēkus ūdens celiņos un parādīt savu labāko sniegumu. Visi četri sportisti, pēc vairāku mēnešu sacensību pārtraukuma, uzlaboja savus iepriekšējā gadā uzrādītos rezultātus. Sasniegtie rezultāti dod spēku turpināt trenēties un cerēt, ka drīz Valmieras peldētājiem būs iespēja trenēties Valmieras baseinā.

Informāciju sagatavoja:

Aiva Miķelsone

Valmieras BSS peldēšanas nodaļas trenere

 

Foto: Roberts Voskāns, swim.lv