Valmieras BSS audzēkne Una Berga otro reizi uzvar Latvijas čempionātā badmintonā

20200202 205839 Medium .sizedLatvijas čempionātā badmintonā jauni Latvijas čempioni - sieviešu vienspēlēs Valmieras Bērnu sporta skolas badmintoniste Una Berga, kura pagājušo reizi par čempioni kļuva 2018. gadā, pagājušo gadu nepiedaloties Latvijas čempionātā traumas dēļ. 

Finālā Una Berga trijos līdzīgos setos (18-21, 21-15, 22-20) uzvarēja no Nīderlandes speciāli uz Latvijas čempionātu atbraukušo Ievu Popi, kura 2019.gadā kā vienīgā no Latvijas kvalificējās uz Eiropas spēlēm Minskā. Una kopā ar rīdzinieci Diānu Stogniju vēl ieguva 3. vietu sieviešu dubultspēlēs.

Valmieru Latvijas čempionātā vēl pārstāvēja Valmieras BSS treneris Andis Bērziņš, kurš izcīnīja 3. vietu vīriešu vienspēlēs, Ojārs Koziņecs, kurš izcīnīja 5. vietu vienspēlēs, Elvis Pētersons/Roberts Lauris, kuri dubultspēlēs ierindojās 11.vietā.

Valmieras Bērnu sporta skolas sastāvā pamatturnīrā vietu izcīnīja Arīna Babre, kura par iekļūšanu četriniekā piekāpās finālistei Ievai Popei, rezultātā izcīnot 6.vietu sieviešu vienspēlēs. Dana Bortkēviča 21.vietā sieviešu vienspēlēs.

VBSS badmintonistiem Raineram Zviedrim un Dāvidam Buklaginam vēl šoreiz neizdevās pārvarēt kvalifikācijas kārtas un iekļūt starp 32 stiprākajiem.

Latvijas čempionāts badmintonā notika Ķekavas sporta kompleksā 1. un 2.februārī. Latvijas čempionātā šogad piedalījās 94 spēlētāji. Vīriešu un sieviešu vienspēļu pamatturnīrā varēja piedalīties 32 spēlētāji, no tiem 24 kvalificējās saskaņā ar reitingu, bet pārējie 8 tika noteikti kvalifikācijas turnīrā. Tāpat pamatturnīrā varēja piedalīties 16 pāri dubultspēlēs, no tie 12 kvalificējās saskaņā ar reitingu, bet pārējie 4 tika noteikti kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas čempionāta badmintona norises laiks ir nemainīgs jau ilgu laiku - tas notiek gada piektās nedēļas nogalē, kas Eiropas un Pasaules badmintona kalendāros ir atvēlēta nacionālajiem badmintona čempionātiem. 2020.gadā šajā nedēļas nogalē vienlaicīgi notika nacionālie čempionāti vēl 23 Eiropas valstīs. Ķekavā Latvijas čempionāts badmintonā notiek jau otro gadu pēc kārtas, bet 2018.gadā čempionāts notika Siguldā, 2017.gadā Talsos, 2016.gadā Valkā. 

 

Informāciju sagatavoja:

Andis Bērziņš

Valmieras BSS badmintona treneris


Drukāt   E-pasta adrese