Agate Caune - Eiropas U20 vicečempione 5000m skrējienā

Caune 5000m Marko MummNoslēdzies Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kur četru dienu garumā mūs priecēja Valmieras sportistes Agate Caune (Valmieras BSS) un Marta Marksa (Valmieras AKSSC).
Sacensību kopsavilkums:
Pirmajā sacensību dienā Agate Caune 3000m priekšskrējienā finišēja kā piektā un kvalificējās finālam (rezultāts 9:36.00).
Otrajā sacensību dienā 100m barjerskrējienā pirmajā skrējienā Marta Marksa uzrādīja jaunu personīgo rekordu – 13.80, kvalificējās pusfinālam, kā arī viņas uzrādītais rezultāts ir jauns Latvijas U20 rekords. Otrajā pusfināla skrējienā Marta distanci veica 13.89 un savā skrējienā finišēja sestajā pozīcijā.
Trešajā sacensību dienā 3000m finālskrējienā Agate Caune uzrādīja jaunu personīgo rekordu 9:21.52 un finišēja 8.vietā.
Noslēdzošajā sacensību dienā izcilu sniegumu parādīja Agate Caune, kļūstot par Eiropas vicečempioni. Agate piedalījās 5000m skrējienā, kurā laboja savu personīgo rekordu un izcīnīja sudraba medaļu (rezultāts 16:17.56). Sportistes sasniegtais rezultāts ir arī šogad labākais starp Eiropas U18 jaunietēm. 217635410 4154924997918747 6198836377128968911 n

Līdz ar sasniegtajiem rezultātiem un uzrādītiem jauniem personīgajiem rekordiem, gan Agate Caune, gan Marta Marksa ir izpildījušas kvalifikācijas normatīvus Pasaules U20 čempionātam, kas norisināsies no 17.-22.augustam Nairobi pilsētā Kenijā. Agate normatīvu izpildīja 3000m un 5000m, bet Marta 100m/b.

Paldies sportistu treneriem R.Ravinskim, L.Dzenei un G.Marksam par ieguldījumu sportistu sagatavošanā.
Apsveicam ar panākumiem un patiesi lepojamies!