Valmieras vieglatlētu saimē jūtams patīkams satraukums – Jāņa Daliņa stadions sauc!

IMG 57391Atgriežoties vēsturē… Ir 2017.gada 10.jūnijs, Valmieras vēsturiskajā Jāņa Daliņa stadionā iesoļo Latvijas labākie sportisti, lai uzsāktu cīņu 23. Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā. Latvijas vadošā sprintere Sindija Bukša spēj labot personīgo rekordu 100m sprintā, Latvijas rekordiste Madara Palameika šķēpu raida aiz 62m atzīmes, tiek pārspēti vairāki mūsu vadošo sportistu personīgie rekordi. Tik labvēlīgu auru piedzīvo mūsu pilsētas stadions savās pēdējās lielajās pieaugušo sacensībās pirms rekonstrukcijas.

Šobrīd Latvijas vieglatlētikas saimē jūtams neliels saspringums, pēc iespējām trenēties vieglatlētiem piemērotā un vieglatlētikas sporta veidam atbilstošā sporta bāzē ilgojas pilsētas, apkārtējo novadu un visas valsts vieglatlēti. Nu ieilgušās gaidas atgriezties Valmieras skrejceļos ir teju pārvarētas - pēc četru gadu ilgušiem darbiem, šī gada 18.jūnijā, plānota stadiona nodošana ekspluatācijā. “Valmieras vieglatlēti ar nepacietību gaida atgriešanos savās mājās, brīdi, kad atvērsies J.Daliņa stadiona durvis. Mums ir dziļas un senas tradīcijas, esam izsenis bagāti ar vieglatlētikas sacensību rīkošanu, t.i., vieglatlētikas svētku organizēšanu. Ļoti ceru, ka J. Daliņa stadiona īpašā aura un gaisotne turpinās sekmēt sportistus startēt ar prieku, pārbaudīt savas spējas, parādīt savu vislabāko meistarību un priecēt skatītājus ar lieliskiem rezultātiem” stāsta Valmieras Bērnu sporta skolas (turpmāk – VBSS) direktore un vieglatlētikas trenere Līga Dzene.

VBSS lielākajā nodaļā šajā mācību gadā trenējas gandrīz 200 jauno vieglatlētu, ar kuriem ikdienā strādā desmit treneri. Stadiona rekonstrukcijas laikā mūsu vieglatlēti trenējušies pārsvarā ārvidē, vispārizglītojošo skolu zālēs un Vidzemes Slimnīcas sporta zālē. Treniņu apstākļi bijuši ierobežoti, tāpēc ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu periodiski tika rasta iespēja audzēkņiem doties izbraukumos uz dažādām treniņu bāzēm – Rencēnu stadionu, Murjāņu sporta ģimnāziju,  sporta bāzēm Valgā, Tartu un Veru. Atveroties jaunajam sporta kompleksam mūsu vieglatlētiem un arī citu sporta veidu pārstāvjiem izcili treniņu apstākļi būs nodrošināti tepat Valmierā, pie tam gan vasaras, gan ziemas periodā, ar pieeju visiem nepieciešamajiem vieglatlētikas disciplīnu sektoriem āra stadionā un manēžā. Papildus sporta kompleksa teritorijā būs pieejami arī basketbola un volejbola laukumi.

Tas ilgi gaidītais brīdis pavisam drīz būs klāt! Vieglatlētu ikdiena vairs nebūs uz riteņiem un treniņiem  piemērotas sporta bāzes meklējumos. Lai izaugtu augsta līmeņa sportisti ir nepieciešama atbilstoša sporta infrastruktūra, būtu kur trenēties un būtu viss nepieciešamais, lai sportists varētu attīstīties, izkopt savas spējas un talantus. J. Daliņa stadiona jaunā infrastruktūra spēs piedāvāt visu nepieciešamo, lai šeit varētu trenēties valmierieši, novada iedzīvotāji un mēs spētu aicināt uz treniņnometnēm ne tikai mūsu valsts, bet arī citu valstu sportistus. Šeit pamatus vispārējā fiziskā sagatavotībā stiprināt varēs visu sporta veidu sportisti. Latvijas vieglatlētu saime jau sen to bija pelnījusi iegūt tik lielisku, sporta veidu karalienei “Vieglatlētikai” cienīgu sporta bāzi!

Gan āra stadiona, gan manēžas būvniecība veikta tā, lai tie atbilstu starptautiskajiem standartiem, rodot iespēju Valmierā uzņemt dažāda līmeņa un mēroga sacensības. Vēl pirms J. Daliņa stadiona rekonstrukcijas pabeigšanas, šeit tika plānotas Eiropas komandu čempionāta sacensības vieglatlētikā, tomēr būvniecības termiņa pagarinājuma dēļ tās tika atceltas. Šogad stadionā varētu uzņemt Latvijas čempionātu vieglatlētikā, Prezidenta balvas izcīņu, Latvijas futbola virslīgas spēles un citus sporta pasākumus, tomēr klātesošā Covid-19 pandēmija būs noteicoša sacensību rīkošanā.

Līdz ar J. Daliņa stadiona atvēršanos, pārcelšanos gaida arī VBSS administrācija. Līdz šim administrācija strādājusi attālināti no sporta bāzēm, bet tagad pavērsies iespēja ikdienā strādāt līdzās sporta veidu treneriem un audzēkņiem. Jaunā sporta skolas administrācijas lokācija visnotaļ uzrunā. Jauniešiem un vecākiem, nākot uz sporta skolas administrāciju, būs iespēja sajust sportisko garu.

Ikvienam Valmieras iedzīvotājam būs pieejama jaunā stadiona teritorijā esošā infrastruktūra – gan sportot gribētājiem, gan mazajiem atpūtniekiem, par kuriem padomāts jaunā rotaļu laukuma izveidē. Ar nepacietību gaidām, kad kopīgi varēsim soļot pa rekonstruētā Jāņa Daliņa stadiona teritoriju!

           

Rakstu sagatavoja:

Austra Dambrova

Valmieras BSS sporta organizatore